Hääle kasutamine avalikel esinemistel

Õppekeel
Eesti
Eesmärk:

Koolitusel õpitakse võtteid oma hääle paremaks kasutamiseks avalikul esinemisel - kuidas läbi õige hingamise kasutada oma häält täisväärtuslikuna ja mahukana, kuidas oma häält hoida ja vähendada hääle väsimist.

Sihtrühm:

Inimesed, kes peavad kõnelema ja suhtlema avalikus ruumis: õppejõud ja õpetajad, spordi- ja kultuuritöötajad, organisatsioonide ja asutuste juhid jt.

Kursuse õpiväljundid:

Kursuse läbinu:

• oskab lõdvestuda läbi hingamise;
  • suudab kontrollida oma hingamist;
  • teab, kuidas hääl tekib;
  • oskab suunata on häält;
  • on teadlik oma hääle mõjust.
Õppejõud:
Meelis Sarv - eelis Sarv, TÜ Pärnu kolledži avaliku esinemise õppejõud ja tudengiteatri eestvedaja. Meelis Sarv on lõpetanud 1997. a Viljandi Kultuurikolledži näitleja erialal, ta on osalenud Viljandi Ugala, Tartu Vanemuise ja Teatrilabori etendustes ning Vana Baskini Teatris. Meelis Sarv on Pernau Rahwateatri juhendaja ning olnud paljude pidulike ürituste ja vastuvõttude juht.
Content:

Võtted oma hääle paremaks kasutamiseks avalikul esinemisel, sh kuidas läbi õige hingamise kasutada oma häält täisväärtuslikuna ja mahukana, kuidas oma häält hoida ja vähendada hääle väsimist.

Toimumiskoha info:

Tartu Ülikooli Pärnu kolledž, Ringi 35

Õppekeskkonna kirjeldus:

Õppetöö toimub koolituse läbiviimiseks sobivates õpperuumides, mis on varustatud vajaliku õppetehnikaga ja vastavad tervisekaitse- ja ohutusnõuetele.

Nõuded lõpetamiseks:

Osalemine õppetööl 100%.

Väljastatav dokument:
Digitaalne tõend
Tulumaksutagastus füüsilisest isikust maksjale:
Tulumaksutagastus füüsilisest isikust maksjale ei ole.
Registreerumise tähtaeg:
Täiendav info:

Kristel Teearu
täiendusõppe koordinaator
taiendusope@pc.ut.ee

Programmi kood:
SVPC.TK.096
Täiendusõppe üldinfo:
Elukestva õppe keskus
Ülikooli 18, Tartu, 50090
Praktiline koolitus toimub 28. märtsil kell 10–17 TÜ Pärnu kolledžis
#täiendusõpe
Hispaania keele algkursus on suurepärane võimalus alustada teekonda hispaania keele maailmas. Kursus keskendub praktilistele oskustele, mis aitavad sul igapäevaelus hakkama saada.
#täiendusõpe
TÜ Pärnu kolledži väärikate ülikooli avaaktus toimub 20.09.2024 kell 16.00 Hestia Strand hotellis.