14. mail toimub Pärnus traditsiooniline ööorienteerumine

Ööorienteerumine on sportlik kogupereüritus, kuhu on oodatud kõik, kellele meeldib sõprade või perega värskes õhus aega veeta. Tegemist pole tavalise jooksuvõistlusega, vaid osalejad saavad lisaks orienteerumisoskustele proovile panna ka oma nutikuse ja loovuse.

Üritus toimub TÜ Pärnu Kolledži tudengite eestvedamisel juba 6. korda. „Pärnu pole traditsiooniline tudengilinn ja linnaelanikud pole ehk harjunud, et tudengid siinset spordi- ja kultuurimaastikku kujundavad. Selle üritusega tuletame meelde, et ka Pärnu väikse tudengiperega suudame linnaelanikele pakkuda meeldejäävaid elamusi,“ ütleb sündmuse peakorraldaja ja TÜ Pärnu kolledži õpilasesinduse esimees Kertu Noor.

Ööorienteerujad läbivad Pärnu kesklinnas kaartide abil umbes seitsmekilomeetrisel rajal 12 kontrollipunkti, kus igaühes ootab mõni ülesanne. Meeskonnad koosnevad kuni neljast liikmest ja osalema on oodatud ka kõik neljajalgsed sõbrad, kes tänu sponsorile PetMarketile ka auhindu teenida võivad.

„Meeskond peab kogu võistluse jooksul hakkama saama stardist kaasa võetud vahenditega ja ilma igasuguse kõrvalise abita. Proovile saab panna näiteks oma tasakaalu, suusatehnika ja mälumänguteadmised,“ ütleb Noor.

Osaleda saab kahes kategoorias: õhtu nautijad ja spordisõbrad. Õhtu nautijad saavad raja  rahulikult jalutades läbida ja spordisõbrad võtta eesmärgiks ka raja läbimise kiiruse. Osalustasu meeskonna kohta on 10 €.

Sündmuse peapartner on OKOK vabaajakeskus, kes paneb kõikidele osalejatele välja kinkekaardid. Neli punkti on ette valmistatud suurparterite poolt: ALOHA, VÄRSKA, OKOK vabaajakeskus ja DODO pitsa.

Orienteerujad ei tohi liikudes teistele osalejatele jätta maha märke oma tegevusest, häirida oma tegevusega kohalikke elanikke ega reostada linnatänavaid. Korraldajad paluvad rada läbida ainult jalgsi, kõrvalised transpordivahendid on keelatud (va erijuhud).

Võistkondade kogunemine toimub TÜ Pärnu kolledži juures (Ringi 35, Pärnu) 14. mail algusega kell 17.00. Start antakse esimesele võistkonnale kell 17.00 (võistkondade järjestus pannakse paika kaks päeva enne orienteerumise algust).

Lisainfo Facebookis: https://fb.me/e/1JCsI1ABu ja Pärnu kolledži Instagrami lehel.

Näitus "Armastusega"

Malle Erendi isikunäitus “Armastusega".
Harmonia Universitatis

Õppeaasta viimane kontsert sarjas „Harmonia Universitatis“

4 samba jutud

Vestlusõhtu Jüri Jaansoniga