Autor:
Unplash

Raamatukoguturism: 5 põhjust, miks võtta reisiplaani raamatukogu külastus

Soovime teile täpsemalt rääkida huvitavatest turismiliikidest ning kohtadest, kus neid kogeda saab. Esimesena toome teieni raamatukoguturismi. Raamatukoguturism on kultuuriturismi alaliik, milles kombineeritakse reisimist ja raamatukogude külastust. Raamatukoguturism on kiiresti kasvav reisitrend kogu maailmas.

Paljud raamatukogud on turismihuviväärsused, mida kajastavad sihtkohtade turismiveebid. Näiteks võib Puhka Eestis veebilehelt leida teavet ka mitmete Eesti raamatukogude kohta. Ülevaate maailma tuntumatest raamatukogudest annab mahukas reisijuht Library Planet. Raamatukogusid külastatakse mitmesugustel eesmärkidel ja põhjustel. 

Miks võtta reisiplaani raamatukogu külastus?  

  1. Raamatukoguhoone iseenesest, seda nii ajaloolise kui ka supermodernse hoonena, võib olla turismivaatamisväärsus. Maailma kaunimate ja turistide poolt külastatavamate raamatukogude hulka kuuluvad näiteks ajaloolised George Peabody raamatukogu Baltimores ja Oxfordi ülikooli Bodleian raamatukogu, aga ka modernne Tianjin Binhai raamatukogu Hiinas. 

  2. Raamatukogud köidavad turiste (sh teadlasi, üliõpilasi, raamatusõpru) oma rikkalike kogudega, olles väärtuslikud paigad, kust otsida mineviku jälgi ja kindlustunnet tuleviku suhtes. 

  3. Raamatukogudes toimuvad köitvad sündmused, nt kontserdid, näitused, etendused, kohtumised. 

  4. Raamatukogud pakuvad mitmesuguseid turistidele vajaminevaid teenuseid (turismiinfo, interneti kasutus, paljundustööd, kohvik jms) 

  5. Raamatukogud on turvalised, külalislahked ning mõnusad kohtumis- ja suhtluspaigad. 

Raamatukoguturismi ning paljusid teisi turismiliike käsitleb meie turismi- ja hotelliettevõtluse õppekava. Tutvu õppekavaga: www.ut.ee/et/oppekavad/turismi-ja-hotelliettevotlus

#pärnukolledž särk

Müügile tulid Pärnu kolledži särgid

Tudeng ja tudengivari

Ülikool ootab tulevasi üliõpilasi tudengivarjuks

Tartu Ülikooli Pärnu kolledž

Tudengivarjupäev "Retk Tulevikku 2023"