Direktor Garri Raagmaa kõne Pärnu kolledži 2022/2023. õppeaasta avamisel

Pärnu kolledži direktori Garri Raagmaa kõne Pärnu kolledži 2022/2023. õppeaasta avamisel.

Tere ilusat pärastlõunat! Kuulukse, et Eesti suur suvi on läbi ja üleöö saabus sügis. See ju päris hea –  saab jälle peaga tööd teha. 30-kraadise kuumaga on see väga suurt pingutust nõudev.

Very good afternoon! Our non-estonian students – Welcome! Look to our website – my speech is there – and use Google Translate. It does pretty nice job.

Siin Indoneesias on jätkuvalt suvi, sume öö. Kell on 9 õhtul. Kongressi õhtusöök just käib. Ja ööd on siin mustad! (Foreign studens – just ask Estonians about that meme)

Käimas on WPSi, maailma planeerimiskoolide liidu 5. maailmakongress. Hommikul, kell 3 Eesti aja järgi oli mu ettekanne Eesti kolledžitest ja innovatsioonipoliitikast ning nende mõjust regionaalsele arengule. Ettekanne läks igati ladusalt, nii et kohe kutsuti novembris Indoneesiasse tagasi ühe konverentsi key-note esinejaks. Indoneesias elab 275 miljoni inimest ja siin on väidetavalt enam kui 100 planeerimiskooli. See on hoopis teine skaala – ainult 1 riik ja pool Euroopat!

Aga. Osalesin juulis ka maaülikooli korraldatud AESOPi Euroopa kongressil. Ehkki siinsed ressursid on kordades suuremad, on siin vähem osalejaid ja Tartus tehtu oli ka mitmes lõikes parem. Siit tulebki esimene mõttetera. Hoolimata Eesti väiksusest ja asumisest maailma ääres ning tigeriigi külje all, saame me ise professionaalsed olles teha uurimistööd, mis läheb teistele korda, või siis ka pakkuda teenuseid, mis leiavad tänulikke ostjaid. Eesti ükssarvikute edu on siin üks tõestusi. Tuleb olla uudishimulik ja avatud, teha fokusseeritult ja nutikalt tööd ning maailm tahab teiega rääkida.

Head üliõpilased! Teil algab täna uus elu! Mõned soovitused. Ülikoolis käies ei ole peamine tuupimine ja head hinded. Ehkki, jah kuidagi tuleb teadmiste omandamist, akadeemilist edenemist ju mõõta. Ülikoolis luuakse oma tulevase elu võrgustik. Usutavasti on koroonaga nüüd ühel pool ja te saate jälle tihedalt omavahel suhelda – leida sõbrad kogu eluks. Või siis nagu mina siin ja mu kolleegid luua maailmavõrgustiku. Meie kolleegidest Jana on ja Gerda tuli just USAst. Grit ja Tõiv lähevad sügisel Keeniasse. Marit suundub peagi Austraaliasse ja Fidžile. Nii et meie kolledži töötajad „tšillivad“ poole aasta jooksul kõikidel kontinentidel. NB! Sama saab olema võimalik ka teile – Erasmuse rahad on tänu koroonale paljus kasutamata.

Kallid kolleegid! Rektor enda avakõnes kurvastas, et ülikooli 6 sambast on rahalises mõttes alles vaid 4. No meil ongi 4 sammast. Aga rahaliselt saab meil just tänu tasulistele kavadele varsti ehk isegi parem seis olema kui olema 6-sambaga peamajal. Disainmõtlemise ja digiturunduse uus kava sai nii vägeva vastuvõtu, et meilt juba uuritakse Tartu instituutidest, et kuidas me seda tegime?. Kiitused Gerdale ja ta tiimile ning Sandrale ägeda sisulise ja turundustöö eest! Ka mikrod tegid hea tulemuse. Et siis järgmisel nädalal tähistame seda!

Head partnerid: linnavalitsus, omavalitsuste liit, Pärnumaa Ettevõtete Koda, destination Pärnu, Kaubanduskoda jt. Eestis jätkub ilmselt neoliberaalne regionaalse arengu doktriin ka järgmisel EL planeerimisperioodil. Aktiiivseid ja innovatiivseid saadab edu! Ja raha. Kobara tõmbasime eelmisel EL perioodil käima. (tudengid – uurige välja mis on „economic cluster“ ehk Eesti keeles „kobar“ – pärast küsin teilt maja pealt ja veel parem – käige ära tiir meie maja II korruse arenduskeskuses ja inkus). Lennukid juba lendavad Pärnusse. Küll see Rail Baltic ka tuleb. Pärnumaa elanikkond enam ei kahane ja kasvamine taas 100 tuhat elanikuni on hea suur eesmärk. Nii et tõmbame käima ka KOBAR 2 ja käivitame kolmanda linnana Eestis oma IT-firmade klastri.

HEAD ÕPPEAASTA ALGUST JA EDU MEILE KÕIGILE!

Eksternõpe Pärnu kolledžis

Kuidas tulla eksterniks?

Persoonibrändipõhine ettevõtlus

Õpi töö kõrvalt Pärnu kolledžis!

lõpetajad

Kutseharidusest kõrgharidusse: Pärnumaa Kutsehariduskeskuses lõpetasid majutusettevõtte juhtimise õpilased