Dotsent Matti Raudjärv osales Georgias rahvusvahelisel teaduskonverentsil „Majandusliku arengu rahvuslikud mudelid eile, täna, homme“

Ajavahemikul 14.-22. oktoober 2015 viibis TÜ Pärnu kolledži rahvamajanduse korraline dotsent Matti Raudjärv Georgia Tehnikaülikooli kutsel Tbilisis ja Kutaisi Riiklikus Ülikoolis, osaledes rahvusvahelisel teaduskonverentsil „Majandusliku arengu rahvuslikud mudelid eile, täna, homme“.

Konverentsi plenaaristungil tegi Matti Raudjärv ettekande teemal „Eesti kui Euroopa Liidu liikmesriigi kaubandussidemed, sh Georgiaga“. Samateemaline inglise keelne artikkel ilmub lähiaegadel Georgia Tehnikaülikooli majandusalases teadusajakirjas. Konverentsi raames toimusid kohtumised Kutaisi Riikliku Ülikooli rektori professor Giorgi Ghavtadze ja Tbilisi Riikliku Ülikooli majanduspoliitika kateedri professori Irina Gogorishvili´ga.

Lisaks kohtus Matti Raudjärv eespool nimetatud ülikoolide paljude õppejõudude ja üliõpilastega ning osales pea igapäevaselt loeng-diskussioonides. Põgus kohtumine koostöö eesmärgil oli ka Georgia Parlamendi majanduspoliitika komitee liikme professor Marina Metreveli´ga. Nii mõnegi kohtumise üks teemasid peale Eesti-Georgia majanduse oli osalemine Eestis toimuvatel rahvusvahelistel majanduspoliitika teaduskonverentsidel ning avaldamisvõimalused kolmekeelses teadusajakirjas „Eesti majanduspoliitilised väitlused“.

Matti Raudjärv andis intervjuud nii Tbilisi kui ka Kutaisi televisioonile ning osales Tbilisi televisiooni tunniajalises vestlussaates. Samuti esitati Matti Raudjärv Tehnikaülikooli rektori akadeemik Archil Prangishvili ja sama ülikooli majandusinseneride osakonna juhataja professor Alexander Sichinava ettepanekul oma senise tegevuse eest Georgias Tehnikaülikooli audoktori kandidaadiks.

Matti Raudjärv
rahvamajanduse dotsent