Dotsent Matti Raudjärv osales Venemaal, Sotšis rahvusvahelisel teaduslik-praktilisel konverentsil

TÜ Pärnu kolledži rahvamajanduse dotsent Matti Raudjärv viibis 28.01-01.02.2015 Venemaal, Sotšis rahvusvahelisel teaduslik-praktilisel konverentsil „Venemaa majanduslik areng: süsteemsed piirangud ja globaalsed riskid“. Konverents toimus Kubani Riikliku Ülikooli majandusteaduskonna eestvedamisel.'

Kaaskorraldajateks olid: Institutsionaalsete Uuringute Rahvusvaheline Assotsiatsioon, Kirjastuskoondis „Rahandus ja krediit“,
Majandusteaduse Arendamise Lõuna-sektsioon, Venemaa Teaduste Akadeemia Ühiskonnateaduste Osakond ning
M. V. Lomonossovi nimelise Moskva Riikliku Ülikooli Ühiskonnateaduste Krasnodari Esindus.
Konverents toimus Sotši-2014 taliolümpiamängude ajaks valminud olümpiapargi suurepärases ja hea teenindusega hotelli-, konverentsi- ja spaakompleksis „Bridge Resort“.

Paneeldiskussioon toimus vene keeles, küsimused ja vastused olid huvitavad ning mitmekesised.
Keskenduti eeskätt sellele, milline on kujunenud olukord ja kuivõrd reaalne on Venemaa majanduse areng ja kasv lähiaastatel.
Matti Raudjärv käsitles probleeme eeskätt Eesti ja Euroopa Liidu seisukohtadest lähtudes.

Lisaks paneeldiskussioonile toimusid ümarlauad ja ettekanded. Matti Raudjärve tegi ettekande „Eesti kui Euroopa Liidu liikme ja Venemaa majandussuhted“.
Samal teemal sai korraldajatele ka inglise keelne artikkel esitatud, mis ilmub käesoleval aastal Kubani Riikliku Ülikooli ajakirjas „Majandus: teooria ja praktika“.

Sotši konverents oli sisukas ja töine ning kulges suhteliselt kriitilises-konstruktiivses vaimus, mis võimaldas saada hea ülevaate Venemaa hetkemajandusest ja loodetavatest perspektiividest.
Kõigele lisaks oli võimalik osaliselt ka Sotši-Adleri ja Punase Lageda olümpiaobjektide ja ehitiste-rajatistega tutvuda.
Konverentsil oli rohkem kui 120 osalejat, nende seas hulgaliselt doktorante, korraldus ja vastuvõtt suurepärane.