Pärnu kolledži esindus korraldas Moldovas teenuste disaini ja turismi teemalist seminari

12.-13. aprillil 2017 viis TÜ Pärnu kolledž Moldova Riiklikus Ülikoolis läbi seminari „Service Design and Co-creation in Rural Tourist Destinations“.
Pärnu kolledži õppejõud Heli Müristaja ning Tiina Tamm tutvustasid teema teoreetilisi lähetkohti ning lisaks olid kaasatud turismiettevõtjad, kes tutvustasid Pärnumaa ettevõtjate häid praktikaid.
Veronika Meibaum tutvustas Vene talu loomist ning tegevusi, Veranika Haas tutvustas Tori Siidritalu loomist ning Marika Kose andis ülevaate Romantilise Rannatee idee käivitamisest ja tegemistest.

Seminarist võttis osa ligi 40 huvilist – Moldova Riikliku Ülikooli turismieriala tudengid, õppejõud ning Moldova turismiettevõtjad.

Projektiga soovitakse panustada Moldova maaturismiettevõtluse konkurentsivõime suurendamisse. Eesmärgi saavutamiseks tutvustatakse sealsetele tänastele ja tulevastele turismiettevõtjatele (tudengitele), turismiasjalistele ja ülikoolide turismispetsialistidele häid näiteid Eesti maaturismisihtkohtadest ja –ettevõttetest ning kolledži lektorid vahendavad uudsemaid teoreetilisi käsitlusi.

Projekti tulemusena on Moldova osalejad saanud uusi ideid, kogemusi ning on valmis tegutsema jätkusuutlikult ja konkurentsivõimeliselt, pakkudes innovatiivseid ja kaasaegseid turismiteenuseid ja -tooteid.

Seminar toimus Välisministeeriumi arengukoostööprojekti „Moldova maapiirkonna turismi konkurentsivõime suurendamine kasutades teenusedisaini ja koosloomise meetodeid“ raames ning rahastati Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest.