TÜ Pärnu kolledži esindus käis Vidzemes koostööd arutamas

22.-23.05.2017 külastasid IKTServ projekti raames TÜ Pärnu kolledži õppejõud Vidzeme Rakendusülikooli (Vidzeme University of Applied Sciences,https://www.va.lv/en).

Külastuse eesmärgiks oli arendada edasisi koostöö võimalusi nii IT rakendamise osas õppetöös kui ka teistes teadus- ja arendusvaldkondades. Vidzeme Rakendusülikooli eeliseks on IT õppekava, mis loob head võimalused sünergiaks ja InnoLab sisaldab mitmeid laboratooriume, kus üliõpilased saavad arendada muuhulgas virtuaalreaalsuse (VR) ja liitreaalsuse (AR) lahendusi.

Lisaks külastati Valmiera turismiinfo keskust ja linnavalitsuse ning riiklike agentuuride ühist MTÜ-d Valmiera Development Agency ning selle juures töötavat inkubaatorit, mis võimaldab edaspidi ka neid lihtsamini koostöövõrgustikku haarata. Tõdeti, et sealne KOV panustab teaduse ja arenduse suunal - lisatasud doktorikraadiga värvatavale, munitsipaalmajade ehitus jm.

IKTServ projekti toetajad on HITSA ja IT Akadeemia programm

cid:image001.jpg@01D2D7D5.2D6D9D50cid:image002.png@01D2D7D5.2D6D9D50