Üleeuroopalisel hotellikoolide võistlusel esindab Eestit Pärnu kolledži võistkond

Tuleva aasta veebruaris toimub Hollandis Maastrichtis Euroopa parimate hotellikoolide võistlus EMCup ehk European Mise en Place Cup. 15ndat korda toimuvast EMCupist on saanud Euroopa hotellinduse alast kõrgharidust andvate koolide suurimaid ja tähtsamaid iga-aastaseid võistlusi.

Võistluse eesmärgiks on panna tudengid mõtlema nn kastis välja, pakkudes lahendamiseks reaalseid elulisi ülesandeid. Ainsana Eestist (ja ka tervest Baltikumist) osaleb võistlusel TÜ Pärnu kolledži turismi- ja hotelliettevõtluse tudengite võistkond koosseisus Kristin Kask, Merili Kallas, Julia Laidvee ning Aglis Part.

Pärnu kolledži võistkonda saamiseks pidid osalejad eelnevalt läbima kolledži sisese kandideerimisprotsessi. Võistkonna liikme Kristin Kase sõnul motiveeris teda kandideerima võimalus saada rahvusvahelist kogemust, uusi erialaseid kontakte ja võibolla isegi kohtuda tulevase tööandjaga. Aglis Part lisas, et kuna tema juba töötab turismi valdkonnas, motiveeris teda uute teadmiste saamine, mida oma praeguses töös ära kasutada.

2023. a võistluse teema on „Traditsioonid vs trendid“. Pärnu kolledži võistkonna juhendaja Getter Koobas sõnas, et selleks, et tulevikuks valmis olla, peavad hotellijuhid otsustama: milliseid traditsioone tuleks säilitada ja milliseid uusi ideid tuleks valdkonna tugevdamiseks kaasata.

Võistlus ise koosneb kahest etapist – eelvõistlusest ja võistluspäevadest Hollandis Maastrichtis. Eelvõistlusel tuleb kirjutada akadeemiline artikkel, osaleda veebiväljakutsetes ning teha meeskonda tutvustav filmiklipp. Võistluspäevadel keskendutakse pitchingu oskustele, kiirele mõtlemisele, loovusele ja meeskonnatööle. Eelvõistlusel ja võistluspäevadel antud ülesandeid hindab hotellikettide esindajatest ja valdkonna ekspertidest koosnev žürii.

Getter Koobas

Eelvõistlusel tehtavas akadeemilises artiklis tuleb anda ülevaade, kuidas hotellid on seni traditsiooniliselt toiminud ja analüüsida, millised traditsioonid ja toimimisviisid peaksid jätkuma ning millised vajavad muutmist. „Seni on hotellides traditsiooniliselt olnud sisseregistreerimine kell 15.00, aga kas see peaks ka tulevikus nii olema, äkki on sellele paremaid alternatiive?“, lisas kolledži võistkonna liige Merili Kallas.

Lisaks peab eelvõistlusel välja mõtlema oma meeskonna brändi, turundama selle kaudu sotsiaalmeedias oma kooli, võistlust ning selle aasta teemat. Pärnu kolledži võistkonna nimeks on #The Dustbusters. Kuna üheks hindamiskriteeriumiks on võistkonna sotsiaalmeediakonto jälgijate arv, kutsuvad võistkonna liikmed oma Instagrami kontot @dustbusters_utpc jälgima.

Pärnu kolledži võistkonna juhendaja Getter Koobase sõnul on võistlusel osalemise üheks eesmärgiks näidata, et Eestis on kõrgel tasemele turismiharidus ja siit tulevad professionaalsed turismispetsialistid ning ühtlasi pakkuda tudengitele õppetööd rikastavat rahvusvahelist kogemust ja laiemat kontaktivõrgustikku.

Loometalgud 2024

Pärnu Loometalgud võitis liikumisraja idee