Registreeru lugejaks

 

Tartu Ülikooli Pärnu kolledži raamatukogu lugejakaart on ühine Tartu Ülikooli Raamatukoguga ja kolledžis registreeritud lugejad saavad teavikuid laenutada ka sealt. Lugejaks registreerumine käib läbi keskkonna ESTER. Registreeru lugejaks

Vajalike teavikute leidmiseks kasuta e-kataloogi ESTER otsinguvõimalusi ning saad teada, kas soovitud teavikuid leidub ka meie raamatukogus.

 

Registreeru lugejaks

 

Laenutustähtaja pikendamine

Laenutustähtaega saab pikendada raamatukogus, e-kataloogis Minu ESTER, e-posti teel raamatukogu@pc.ut.ee või telefoni teel: 445 0525, 445 0526, 514 2156.

Lugeja saab ise tähtaega pikendada kuni 10 korda, sealt edaspidi raamatukogu vahendusel.

Laenutustähtaega ei saa ise pikendada:

  • kui laenutähtaeg on ületanud 30 päeva
  • kui võlgnevus on üle kahe euro
  • kui teavikule on järjekord

Viivised ja võlgnevused

Tähtaja ületanud teavikutele arvestatakse viivist: 30 päeva laenutus – 10 eurosenti teaviku kohta ületatud päeva eest. Alates viivisest 2 eurot blokeeritakse raamatukogu infosüsteemis lugeja laenutus- ja pikendamisõigused, st tähtaegu ei saa ise MINU ESTERis pikendada. 

Viiviseid on võimalik tasuda raamatukogus sularahas ja pangaülekandega Tartu Ülikooli arveldusarvele EE411010902000448006. Maksekorraldusele märkida järgmised andmed:

Makse saaja: Tartu Ülikool
Arveldusarve nr: EE411010902000448006
Selgitus: Pärnu kolledž, VIIVIS, maksja nimi, lugejakaardi number või isikukood

 

 

Telli raamat teisest raamatukogust

Meie kaudu on sul võimalik tellida raamatuid ja artikleid teistest raamatukogudest (RVL teenus). RVL-i kaudu saab tellida Eesti ja maailma raamatukogudest meie raamatukogus puuduvaid teavikuid ning koopiaid perioodikaväljaannete artiklitest. RVL-i teenused on tasulised. Tellimusi saab esitada raamatukogus või e-kirja teel aadressile raamatukogu@pc.ut.ee 

RVL-iga saabunud raamatud on ainult kohapeal kasutamiseks. Artiklikoopiad väljastatakse paberkandjal.

Tellime ainult neid teavikuid, mida meie raamatukogus ei ole. Olemasolu saate kontrollida elektronkataloogist ESTER või raamatukogu töötajalt. Tellida saab teavikuid, mille laenutusreegel seda lubab, otsustusõigus tellimuse täitmisel on saatval raamatukogul. Tellida ei saa teatmeteoseid, perioodikat ega käsikirjaõigustes teoseid (diplomi-, bakalaureuse- ja magistritöid). Teaviku tagastamistähtaja määrab saatja raamatukogu. RVLi teel tellitud teavikuid saab kasutada ainult TÜ Pärnu kolledži raamatukogu lugemissaalis. Tellitud teavikute saabumisest teavitame telefoni või e-posti teel.

Raamatukogude vahelise laenutuse (RVL) teel saavad raamatukogud tellida oma lugejaile vajalikku kirjandust TÜ Pärnu kolledži raamatukogust. Tellimusi võtame vastu telefonil 445 0525 ja e-posti aadressil raamatukogu@pc.ut.ee.

 

Lisainformatsioon: 

Tartu Ülikooli Pärnu kolledži raamatukogu
raamatukogu@pc.ut.ee
445 0525
514 2156