Arendustegevuste ja teadustööga soovime teaduspõhise lähenemisega aidata lahendada piirkonna sõlmprobleeme. Pärnu kolledži rakendusteaduslik tegevus hõlmab turismi, sotsiaaltöö, ettevõtluse ja teenuste disaini valdkondi. Uute teadussuundadena on lisandunud mereökosüsteemide seisundi hindamine ja ökosüsteemipõhine majandamine ning ressursside juhtimine. Kolledžis tegutsev uurimiskeskus vahendab erinevaid kompetentse ja korraldab uuringuid, nõustamist, koolitusi, konverentse nii Eestis kui rahvusvaheliselt.
Kolledži edu üheks aluseks on rahvusvaheline teadus- ja arendustegevus, rahvusvahelisus on sisse kirjutatud nii kolledži visiooni kui missiooni. Seda edu ei mõõdeta üksnes kolledži enda tegevusega, vaid ka Pärnu(maa) kaasatusega rahvusvahelisse arengukoostöösse ja ettevõtluessse. Kolledži rahvusvahelise koostöö eesmärgiks on laiendada kontaktvõrgustikku ja teadmusgeograafiat, et olla eelkõige Läänemere regioonis oma valdkondades arvestatav tegija ning mõne kitsama teema raames kanda regiooniliidri rolli.
Loe lähemaltKolledži arengut mõtestab uudne termin "multiversitas". See tähendab interdistsiplinaarset, Tartu Ülikooli eri valdkondade, aga ka teiste ülikoolide ja partnerite teadmiste ja oskuste kokkutoomist, pakkumaks regiooni vajadustest lähtuvaid õppekavu, täiendusõpet (mikrokraadiprogramme) ja arendustuge.
Tutvu arengukavagaKOBAR on Pärnumaa ettevõtjate, ettevõtluse tugistruktuuride ja haridusasutuste ettevõtlusalane koostööplatvorm, mille eesmärk on üheskoos leida parimad lahendused ettevõtluse kasvuks ja piirkonna arenguks. Koostööplatvormina hõlmab KOBAR nii füüsilist (ruumid Tartu Ülikooli Pärnu kolledžis) kui ka virtuaalseid keskkondi. KOBARa tuumpartneriteks on ühisesse füüsilisse keskkonda koondunud SA Pärnumaa Arenduskeskus/Pärnumaa Ettevõtlusinkubaator ja TÜ Pärnu kolledž.
Loe lähemalt