Tartu Ülikooli Pärnu kolledž

Tartu Ülikooli Pärnu kolledž pakub Tartu Ülikooli kvaliteedimärgiga kõrgharidust, andes haridust ettevõtluse, turismi- ja sotsiaalvaldkonnas ning hoiab ja arendab akadeemilisi traditsioone Lääne-Eestis.  

Pärnu kolledž kuulub Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkonda, võimaldades üliõpilastel saada mitmekülgsed teadmised tihedas koostöös majanduse, ühiskonnateaduste, psühholoogia ja mitmete teiste erialade õppejõudude ja üliõpilastega.

Kolledži ajalugu

 

Rahvusvaheline õpe

Koduse õhkkonnaga kolledž on üks rahvusvahelisema õppekultuuriga üksusi ülikoolis. Rahvusvahelised õppekavad on Pärnusse toonud arvukalt välistudengeid kogu Euroopast Aafrikani ning külalisõppejõude Euroopast USA-ni. Näiteks pakume ainsana Eestis võimalust omandada magistritasemel kõrgharidust heaolu ja spaateenuste disaini ja juhtimise erialal. 

Enesetäiendamine välismaistes turismiasutustes on paljude meie tudengite jaoks kujunenud õpingute lahutamatuks osaks. Õppepraktika viib TÜ Pärnu kolledži tudengeid üle Euroopa ja kaugemalegi, sh Hispaaniasse, Kreekasse, Itaaliasse, Egiptusesse ja USA-sse. Meie tudengipere hinnatud praktikabaasideks on ka arvukad Eesti ettevõtted. 

 

 

Tudengielu ja koostöö

Õppetöö ja praktika kõrval rikastavad meie üliõpilaste tudengielu omanäolised ja traditsiooniks kujunenud üliõpilasalgatused nagu Pärnu Ööorienteerumine. Kolledžielu ilmestavad ka spordiringid, Starter@Pärnumaa, tudengiteater K-äng2, üliõpilasesindus, samuti meie aktiivse vilistlaskonna korraldatavad üritused ja kokkutulekud. 

Kolledži tegevust aitavad mitmekesistada ettevõtluskoostöö Pärnumaa Arenduskeskusega, väärikate ülikool, noorte teaduskeskus ja Academia Pernaviensise mõttekojad. 2010. aastal alguse saanud väärikate ülikooli on oodatud kõik aktiivsed üle 50-aastased inimesed, kes soovivad suhelda huvitavate inimestega, olla kursis riigis ja linnas toimuvaga. Tänaseks on Pärnus alguse saanud väärikate ülikool populaarne ka teistes Eesti linnades. 

 

 

Vilistlaselu

Meie vilistlaste hulka kuuluvad näiteks veebikeskkonna hotelliveeb.ee looja Viljo Naar, V-Spa juhatuse liige Veiko Mahlakas, audiitorfirma PwC juhtivkonsultant ja Kahe Silla klubi spordiürituste korraldaja Tarmo Meresmaa, Brightsparki juht Kari Maripuu ja paljud teised. 

Lõpudiplom Tartu Ülikooli Pärnu kolledžist tagab TÜ kvaliteedimärgiga tunnustatud akadeemilise kraadi, mitmekülgse rahvusvahelise haardega teadmiste pagasi, keele- ja õppekogemuse, kõrge konkurentsivõime nii Eesti kui maailma tööturul ning suhtlusvõrgustiku kogu eluks.