Õppeaasta avaaktus 2023
7.09 kell 17 Pärnu kolledžis
Autor:
Triin Künnapas
Õppeaasta avaaktus 2023
7.09 kell 17 Pärnu kolledžis

Uuele üliõpilasele – kõik vajalik info ühes kohas!

Tere tulemast Tartu Ülikooli Pärnu kolledžisse!

Järgnevalt anname sulle olulise informatsiooni, mida võiksid teada, et alustada õpingutega sujuvalt. Sa leiad siit infot oluliste kuupäevade, õppeainete registreerimise, õppetöö korralduse, raamatukogu, majutuse ja stipendiumide kohta. Kui sul tekib küsimusi või vajad abi, siis on õppekorralduse spetsialistid sulle abiks.

Olulised kuupäevad

 • Õppeaasta algus 04.09.2023
 • Päevaõppe avanädal 04.09–08.09.2023 TÜ Pärnu kolledžis
 • TÜ Pärnu kolledži avaaktus 07.09.2023 kell 17.00 TÜ Pärnu kolledžis. Aktusele on oodatud kõik Pärnu kolledži üliõpilased ja töötajad
 • Õppeainetesse registreerumise tähtaeg esmakursuslastele 18. september 2023
 • Õppeainetesse registreeringute tühistamise tähtaeg on kahe nädala jooksul alates esimese kontaktõppe toimumisest või õppeaines määratud muul tähtajal
 • Ajateenistusse asumise kalendriaasta valik tuleb Kaitseressursside Ametile teatada hiljemalt keskhariduse omandamise aasta 15. septembriks
 • Õppekulude hüvitamisest vabastuse taotlemise tähtaeg sügissemestril 15. september, kevadsemestril 15. veebruar
 • Erivajadusega üliõpilaste stipendiumi taotlemise tähtaeg sügissemetril 20. september 2023, kevadsemestril 21. veebruar 2024
 • Vajaduspõhise õppetoetuse taotlust saab esitada terve semestri vältel, makstakse alates taotluse esitamise kuust
 • Õppetasu maksetähtpäev (maksekohustusega üliõpilastele) sügissemestril 20. oktoober,  kevadsemestril 20. märts, võõrkeelsel õppekaval esimesel semestril 20. september
 • Asenduskodulaste kõrgharidusstipendiumi taotlemise tähtaeg 25. oktoober

Vaata ka: akadeemiline kalender 2023/2024

Tudengielu

Pikaajaline majutus

Lühiajaline majutus

Parkimine

Õppetöö

Ülikooli arvutivõrgu kasutajatunnus ja parool saadetakse uuele üliõpilasele e-kirja teel. Kõik esmakursuslased saavad ülikooli e-posti aadressi kujul eesnimi.perenimi@ut.ee, mille kaudu toimub suhtlus ülikooliga. Soovi korral saad selle suunata oma isiklikule e-posti aadressile.
Esmakursuslasena tuleb sul 2023/2024. õppeaasta akadeemilise kalendri kohaselt valida hiljemalt 18. septembriks välja õppeained, mille läbid sügissemestril. Soovitud ainetele saad registreeruda õppeinfosüsteemis (ÕIS) alates 28. augustist, kui oled saanud arvutivõrgu kasutajatunnuse ja parooli.
Enne õppeaasta algust saad oma õppekava ja tunniplaaniga tutvuda avalikus ÕIS-is, kus õppeaineid, tunniplaane ja õppekavu on võimalik vaadata ka ilma kasutajatunnuse ja paroolita.

Tutvu ka Tartu Ülikooli ÕIS-i tutvustava videoga.

Kaitseväeteenistuskohustuste täitmise ajaks tuleb üliõpilastel taotleda akadeemilist puhkust.

Raamatukogu

Esmakursuslastel on soovitatav enne raamatute laenutama tulemist ennast lugejaks registreerida. Lugejaks registreerimine.

Laenutähtaega saab pikendada raamatukogus ja:

Juurdepääs e-andmebaasidele on tagatud läbi Tartu Ülikooli arvutivõrgu. 

Küsimused ja infopäringud telefoni teel: 445 0525, 514 2156 või e-postiga: raamatukogu@pc.ut.ee.

Sessioonõppe õppesessioonid

#pärnukolledž pusad

Igal õigel esmakursuslasel on kapis soe ja vastupidavast materjalist #pärnukolledž pusa. Pusa on võimalik soetada juba täna e-poest mugavalt pakiautomaati. Mudel sobib nii meestele kui ka naistele!

Vaata lähemalt

Stipendiumid ja õppetoetused

Esmakursuslasena on sul juba septembris võimalik taotleda vajaduspõhist õppetoetust või vajaduspõhist eritoetust. Vaata kindlasti lähemalt ka muude stipendiumide ja õppetoetuste infot.

Esimese semestri tähtsad kuupäevad

Tartu Ülikooli õppeosakonna nõustamiskeskus

Psühholoogiline nõustamine

Erivajadustega üliõpilaste nõustamine

Üliõpilaspilet

Tasulise rahvusvahelise üliõpilaspileti ehk ISIC kaardi omanikul on võimalik saada mitmeid soodustusi nii Eestis kui ka mujal maailmas. Paljud transpordifirmad, muuseumid, teatrid, poed jm teenindusasutused annavad rahvusvahelise üliõpilaspileti omanikele hinnasoodustusi. 
Loe täpsemalt

Printimine

Pärnu kolledžis korraldab printimist Print in City. Print In City on avalik prinditeenus, mis võimaldab sul panna töö printima oma arvutist või mobiilsest seadmest ja saada see kätte Pärnu kolledžis asuvatest prindipunktidest. Print In City kasutamiseks tuleb sul kõigepealt luua endale konto. Kuidas kontot luua ja kuidas printida, seda vaata täpsemalt siit.

Söögi- ja joogiautomaadid

Kohvi, soojendavaid ja külmi jooke ning snäkke saate fuajees olevatest automaatidest. Automaatidega seonduvate probleemide korral helistage telefonil 5919 6611 või kirjutage info@gobox.ee.

Kohvik

TÜ Pärnu kolledži kohvik teenindab igapäevaselt kolledži üliõpilasi ja töötajaid. Kohvik palkub saiakesi, võileibu ja lõunapausil maitsvat kosutust. Kolledži fujees asuvad joogi- ja snäkiautomaadid. Lisaks on võimalik kasutada tudengite tuba, kus saab vett keeta ning toitu soojendada.

Tunniplaanid

Ruumiplaan

Pärnu kolledži üliõpilased saavad broneerida kolledži ruume

Pärnu kolledži üliõpilased saavad õppetööga seoses broneerida grupitöödeks, kursuse koosolekuteks või lihtsalt õppimiseks kolledži ning Pärnumaa Arenduskeskuse ruume läbi kolledži ruumiplaani.

Loe rohkem

Kuhu pöörduda?

Kui vajad abi

Urve Tammann

Urve Tammann
õppekorralduse peaspetsialist
urve.tammann@ut.ee
445 0547

Helen Viik
Päevaõpe

Helen Viik
õppekorralduse spetsialist
helen.viik@ut.ee
445 0537

+372 445 0521
Sessioonõpe

Triin Eenlo
õppekorralduse spetsialist
triin.eenlo@ut.ee
445 0521

Sülvi Mölder
Magistriõpe

Sülvi Mölder
õppekorralduse spetsialist
sulvi.molder@ut.ee
445 0535

Pärnu kolledži avatud uste päev 2024

GALERII: Avatud uste päev tõi kokku pea 100 huvilist

Avatud uste päev 2024

Avasta oma tulevikuvõimalused Tartu Ülikooli Pärnu kolledžis - tule 10. aprillil avatud uste päevale!

Persoonibrändipõhine ettevõtlus

Vastuvõtt Tartu Ülikooli Pärnu kolledžisse on avatud!