Otsi uudist

Miks peaks ülikoolis õppima persoonibrändipõhist ettevõtlust? Muusik, kirjanik ja ettevõtja Mihkel Raud küsib ja coach ning mikroettevõtja Jaanika Rannula vastab.
  • uudis
3. juunist kuni 21. augustini 2024 on võimalik kandideerida Tartu Ülikooli Pärnu kolledži mikrokraadiprogrammidesse, mis on mõeldud täiskasvanud õppijatele. Sügissemestril algavad programmid pakuvad töötavale inimesele sobivat sessioonõpet.
  • #täiendusõpe
  • uudis
6. juunil kell 16.00–17.30 toimub Tartu Ülikooli raamatukogu muusikaosakonna seminariruumis arutelu „Meedia roll ühiskonna kestliku kursi kujundamisel“.
  • #kestlikkus
  • uudis
1. juunil tähistatava rahvusvahelise teenusedisaini päeva puhul kutsume kõiki teenusedisainist huvitatuid Pärnu kolledžisse, kus päeva sisustavad rikkaliku kogemusega Eesti tunnustatud teenusedisainerid.
  • uudis
26. mail 2024 osalevad neli Tartu Ülikooli Pärnu kolledži sotsiaaltöö ja rehabilitatsiooni korralduse üliõpilast Tallinnas Nõmmel toimuval Roheliste Väravate Tänaval. Ürituse eesmärk on koguda annetusi Lastefondile ja tõsta teadlikkust harvikhaigustega lastest.
  • uudis
Tartu Ülikooli vilistlaste kokkutulek „Tagasi ülikooli“ kulmineerus 18. mail ühislaulmisega peahoone ees, rongkäiguga läbi linna ja peoga ülikooli spordihoones.
  • #vilistlaste kokkutulek
  • uudis
17. mail 2024 tähistas Pärnu kolledž 28. sünnipäeva. Selle tähtsa päeva puhul toimus kolledži esisel platsil lippude heiskamise tseremoonia. Pidustuste raames pakuti kolledži kohvikus sünnipäevakringlit, millest olid oodatud osa võtma kõik tudengid ja õppejõud.
  • #instituudist
  • uudis
30. aprillil kognesid Tõva kinos Koit eakad, et saada osa Pärnu kolledži sotsiaaltöö tudengite korraldatud infoseminarist, mille eesmärk oli koostöös politsei, päästeameti ja tervisevaldkonna esindajatega tõsta vanema elanikonna teadlikkust nendele olulistel teemadel.
  • uudis
Pärnu kolledži turismi- ja hotelliettevõtluse eriala tudengitel on üks kord õpingute jooksul võimalus kandideerida osalejaks üle-Euroopalisel hotellikoolide võistlusel EMCup. Meie tudengid on sellelt suursündmuselt saanud kõrgetasemelise võistlus- ja koostöökogemuse Euroopa hotellimajanduse tipptegijate ees, loonud kontakte teiste turismikoolide õppijatega ning leidnud rahvusvahelisi praktika- ja töökohti. Võistluse põhitegevus on akadeemilise artikli kirjutamine ja selle esitlemine liftikõne vormis võistluspäevadel, millele eelneb ja järgneb veel ülesandeid, mis garanteerivad mugavustsoonist…
  • uudis
Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Ülikool, Eesti Maaülikool, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Kunstiakadeemia ning võrdõigusvolinik tähistasid 6.–12. maini üheskoos mitmekesisuse nädalat, mis kandis pealkirja „Mitmekesised Eesti ülikoolid“.
  • #kestlikkus
  • #koostöö
  • uudis
18. mail said tudengilinnas üle viie aasta taas kokku tuhanded Tartu Ülikooli vilistlased. Vilistlaste kokkutulekul „Tagasi ülikooli“ toimusid loengud ja ekskursioonid üle linna asuvates instituutides, ühislaulmine ja tervituskõned peahoone ees, rongkäik ning suur pidu spordihoones.
  • #vilistlaste kokkutulek
  • uudis
Avalik loeng tuleviku tervishoiuteenuste kujundamisest ja patsiendikogemusest ning magistrikava "Inimesekeskne sotsiaalne innovatsioon" infotund.
  • uudis
2024. aastal ilmunud raamat „A Research Agenda for Tourism and Wellbeing“ heidab põhjaliku pilgu turismi ja heaolu vahelistesse seostesse, tuues välja nende mõju inimeste elukvaliteedile, õnnetundele ja rahulolule.
  • #tudengile
  • uudis
Pärnu kolledž võõrustab kahtekümmet esmakursuslast ja kahte õppejõudu TÜ Narva kolledžist. Külalised tulid keeleõppereisile, et praktiseerida eesti keelt ning luua uusi sidemeid Pärnu kolledži tudengitega.
  • #koostöö
  • uudis
Uuel õppeaastal juba viiendat aastat järjest programm „Talendid Tartusse!“.
  • #esmakursuslane
  • uudis
8. mail tähistab Tartu Ülikooli Pärnu kolledži väärikate ülikool oma 15. tegutsemisaastat piduliku aktusega, tuues kokku õppeasutuse töötajad, õppurid ning austatud külalised.
  • #täiendusõpe
  • uudis
8. mail 2024 kell 19 toimub Pärnu restoranis Kolhethi (Kuninga 36) Pärnu kolledži populaarse vestlusõhtute sarja "4 samba jutud" viimane kohtumine. Külas on tuntud poliitik ja Tartu Ülikooli Pärnu kolledži vilistlane Tanel Kiik.
  • #ülikoolist
  • uudis
Tartu Ülikooli Pärnu kolledžis toimub vastuvõtt uuele õppekavale „Inimesekeskne sotsiaalne innovatsioon“, et alustada õppetööga augusti lõpus.
  • #kooliõpilasele
  • #ülikoolist
  • uudis
Tartu Ülikooli Pärnu kolledži esimese korruse galeriis ja raamatukogus on kuni 30.04.2024 üleval näitus “Pimedusega loodud,” kunstnik Märt Rannast.
  • #kultuur
  • uudis
24. aprillil toimus TÜ muuseumi valges saalis vaimse tervise hoidmisele pühendatud konverents.