Autor:
Canva

Rahvusvaheline turismipäev 2023

Kutsume kõiki huvilisi tähistama rahvusvahelist turismipäeva 27. septembril 2023 Pärnu kolledžis. See sündmus pakub ainulaadset võimalust sukelduda turismi ja teenindusvaldkonna põnevasse maailma ning kuulata silmapaistvaid oma ala eksperte. 


Sündmuse kava

10.00 – 11.30 Alastair Morrisoni avalik veebiloeng* "Sustainable Destination Development – How to Measure Success?"

Rahvusvaheliselt tunnustatud professor Alastair M. Morrison, kes on juhtivteadur Greenwichi ülikoolis (UK) ja turismi- ning külalisettevõtluse emeriitprofessor Purdue ülikoolis (USA), jagab oma teadmisi sihtkoha jätkusuutliku arendamise olulisusest ning selle edukuse mõõtmisest. Professor Morrison on tuntud oma muljetavaldava panuse poolest turismiteadusesse ja -haridusse.
Ta on avaldanud ligi 300 teadusartiklit ja mahukaid raamatuid, mis käsitlevad turismiturundust, -arendust ja -sihtkohtade haldamist.

"Kohtusin A. Morissoniga 2014. aastal Hiinas, Lõuna-Hiina meres asuval Hainani saare kuurortlinnas Sanyas, kus toimus rahvusvaheline saarele kavandatava hiiglasuure turismikolledži (kuni 35000 üliõpilast!) ühe kooli (Lifestyle and Wellness school) arendusvõimaluste arutelu. Alastair Morrisoni esitlus oli muljetavaldav ja see, et ta kinkis mulle koos pühendusega oma vast ilmunud suurepärase raamatu „ Marketing and Managing Tourism Destinations“, liigutab südant siiani. Täiendatud väljaanne ilmus käesoleval aastal!  Soovitan soojalt!" Heli Tooman, TÜ Pärnu kolledži emeriitprofessor

12.00 – 13.00 Kõrgkooliõpiku "Teenindusprotsesside juhtimine ja teenusedisain" esitlus

Teose autoriteks on TÜ Pärnu kolledži emeriitdotsent Heli Tooman, turismiteenuste kaasprofessor Anne Roosipõld ja Tallinna Ülikooli lektor Sirje Rekkor, kes  jagavad oma ekspertteadmisi ning tutvustavad uut kõrgkooliõpikut, mille näol on tegu esimese eestikeelse kõrgkooliõpikuga, mis annab keerukast ja mitmetahulisest teenuste valdkonnast tervikpildi. Õpikut sobib kasutada mitmete erialade bakalaureuse- ja magistriõppes, aga ka täiendõppes. See on mõeldud ka teenustevaldkonna organisatsioonide juhtidele, tootmisettevõtete teenindustegevuse korraldajatele ning kõigile, kes soovivad end teenindusega seotud teemadel täiendada. Soovi korral on õpikut võimalik esitlusel ka soodushinnaga soetada.

Rahvusvahelist turismipäeva tähistatakse igal aastal 27. septembril ning seda juba 1980. aastast alates. Kuupäev tähistab Maailma Turismiorganisatsiooni põhikirja vastuvõtmise aastapäeva 1970. aastal, sillutades teed organisatsiooni loomisele viis aastat hiljem.

Pärnu kolledžis on võimalik õppida turismi kahel õppekaval:

 

* Professor Morrisoni veebiloengut saab ühiselt kuulata TÜ Pärnu kolledžis. Kui soovite loengut mujal kuulata, saatke vastavasisuline kiri e-postile tiina.tamm@ut.ee ja loengu link saadetakse teile e-postile.

Registreeru sündmusele

 

 

4 SAMBA JUTUD Tanel Kiik

Vestlusõhtu "4 samba jutud" koos Tanel Kiigega

Inimesekeskne sotsiaalne innovatsioon

Magistriõppekava „Inimesekeskne sotsiaalne innovatsioon“

Tartu Ülikooli peahoone

Algab ülikooli uue arengukava koostamine