Autor:
Erakogu

Algas Pärnu loometalgute ideekorje

Pärnu linnavalitsus koostöös TÜ Pärnu kolledži, Pärnumaa Arenduskeskuse ja Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatoriga korraldab aprilli alguses taas Pärnu loometalgud. Tegemist on teist korda toimuva kogukonna kaasamisprotsessiga, mis pakub pärnakatele linnaelu paremaks muutmise võimalusi alates ideekorjest kuni lahenduste elluviimiseni. Tänavune loometalgute ideekorje algas 22. jaanuaril ning kestab 1. märtsini. 

Ideid saavad esitada kõik, kes soovivad muuta elu Pärnus ja ka Audrus, Paikusel ja Tõstamaal paremaks loometalgute veebilehel.

Pärnu linnavalitsuse ettevõtluse spetsialist Gerli Umala sõnul andis eelmisel aastal toimunud esimeste loometalgute kogemus kinnitust, et tegemist on linnaelu rikastava ettevõtmisega. “Kui kogukonna liikmed ise pakuvad ja teostavaid erinevaid ideid linnas või maakonnas täiendavate võimaluste loomiseks, võetakse need inimeste poolt ka hästi vastu,” märkis Umal.

Esimeste loometalgute võiduidee Ronimaa on hetkel realiseerimisel ning kaasava eelarve toetusel saavad eeloleval suvel pärnakad ja meie külalised rannas välironimisseinal oma ronimisoskused proovile panna.

Tänavustele loometalgutele on oodatud kõikvõimalikud ideed, aga korraldajad peavad hetkel aktuaalseks keskenduda kuuele erinevale suunale. Seega on loometalgute ideekorjele oodatud ideed, mis haakuvad järgmiste teemadega:
- ühendatud ja säästev Pärnu;
- sotsiaalne ja tervislik Pärnu;
- pärandilinn Pärnu;
- nutikas ja haritud Pärnu;
- ettevõtlik Pärnu;
- minu Pärnu.

Ideekorje käigus kogutavate ideede arendamiseks korraldatakse kogenud mentorite kaasabil 5. ja 6. aprillil TÜ Pärnu kolledžis loometalgud. Pärnu loometalgutele saavad erinevad tiimid 48-tunni jooksul arendada oma ideid praktiliselt realiseeritavateks projektikavadeks. 

Vaata loometalgute kohta lisaks: Pärnu loometalgud 2024Facebook (Pärnu loometalgud) ja Instagram (loometalgud).

Image
Loometalgud 2024
Meediakajastus

JÄRELVAATA: milline on meedia roll ühiskonna kestliku kursi kujundamisel?

Kogukonnaüritus Nõmmel

Sotsiaaltöö ja rehabilitatsioonikorralduse tudengid aitavad Lastefondil annetusi koguda

Pärnu kolledži tudengid aitasid tõsta Tõrva eakate teadlikkust turvalisusest

Pärnu kolledži sotsiaaltöö tudengid aitasid tõsta Tõrva eakate teadlikkust turvalisusest