Viktor Tund

2023. a perekond von Tschishevsky stipendiumid jagati välja

2023. aasta perekond von Tschishevsky stipendiumi konkursile laekus 5 taotlust. Komisjon hindas konkursile esitatud taotlusi statuudis toodud kriteeriumide alusel ning otsustas stipendiumi määrata järgmistele üliõpilastele:

1) Pärnu kolledži üliõpilane Kersti Peterson, sotsiaaltöö ja rehabilitatsiooni korraldus, rakenduskõrgharidusõpe, 3. kursus, edasiste magistriõpingute rahastamiseks.

2) Pärnu kolledži üliõpilane Julia Laidvee, turismi- ja hotelliettevõtlus, rakenduskõrgharidusõpe, 3. kursus, välismaal töökogemuse saamiseks, keele ja kultuuri tundma õppimiseks.

Stipendiumi suuruseks on 1000 eurot.

Perekond von Tschishevsky stipendium on mõeldud Tartu Ülikooli Pärnu kolledži edukate üliõpilaste toetamiseks nende õppe- ja teadustöös nii Eesti kui ka teistes maailma ülikoolides. Stipendiumifondi asutas oma abikaasa mälestuseks pr. Nadia Walter-Tschisevsky. Stipendiumi määramisel võetakse arvesse stipendiaadi õppeedukust, erialalist edukust ning ühiskondlikku tegevust.

Lisainformatsioon stiepndiumi kohta: www.sihtasutus.ut.ee/fondid/statuut-perekond-von-tschishevsky-malestusfond