Konverents "Sinimajanduse aspektid erinevates ruumilistes mastaapides"
24. augustil 2023 TÜ Pärnu kolledžis
Autor:
Priidu Saart, Visit Pärnu
Konverents "Sinimajanduse aspektid erinevates ruumilistes mastaapides"
24. augustil 2023 TÜ Pärnu kolledžis

Esinejad

24. augustil toimiuva rahvusvahelisel teaduskonverentsil "Sinimajanduse aspektid erinevates ruumilistes mastaapides" esinevad oma ala tunnustatud spetsialistid nii Eestist kui välisriikidest. 

Prof. Jörn Schmidt (PhD)
Rahvusvahelise Mereuurimise Nõukogu (ICES) teaduskomitee juht. Kanada Dalhousie ülikooli mereasjade programmi dotsent ja Saksamaal Kieli ülikooli ookeani- ja ühiskonnakeskuse vanemteadur.
Prof. Jörn Schmidt (PhD)
Henn Ojaveer (PhD)
Tartu Ülikooli Pärnu kolledži mereökosüsteemide professor. Külalisprofessor Taani Tehnikaülikooli Riiklikus Veeressursside Instituudis ja Rahvusvahelise Mereuurimise Nõukogu (ICES) nõuandekomitee aseesimees.
Henn Ojaveer (PhD)
Heli Einberg (PhD)
Tartu Ülikooli Pärnu kolledži sotsioökoloogia teadur. Tema teaduslikud huvid on seotud pikaajaliste muutustega Läänemeres.
Heli Einberg (PhD)
Pille Metspalu (PhD)
Juhtiv planeerimise ekspert konsultatsioonifirmas Hendrikson & Ko ja Tartu Ülikooli külalislektor. Eesti mereala ruumiplaneeringu (kinnitatud 2022) juhtiv planeerimise ekspert.
Pille Metspalu (PhD)
Sander Loite
Sander Loite on ETV loodus- ja keskkonnasaate „Osoon“ saatejuht ja autor. Teda huvitab bioloogia ja ökoloogia ning see, kuidas nendes valdkondades toimuvaid arenguid ühiskonnale vahendada, et inimeste teadlikkust ja kaasatust tõsta. Oma haridusteel sidus Sander looduse ja meedia, kui omandas magistrikraadid Tartu Ülikoolis zooloogia ja hüdrobioloogia erialal ning Londonis Imperial College´s teadusmeedia produktsiooni erialal.
Sander Loite
Kaupo Läänerand
Kaupo Läänerand on Kliimaministeeriumi meremajanduse asekantsler. Ta on merendusekspert, kellel on pikaajaline juhtimiskogemus rahvusvahelises laevanduses ja avalikus sektoris. Pärast töötamist välismaal kaubalaevastiku ja offshore-sektoris sai temast politsei- ja piirivalveameti laevastiku juht Eestis, kus algatas reformid, mille tulemuseks on suurem efektiivsus, rohkem ühisoperatsioone ja koostöö erinevatel tasanditel. Asekantslerina otsib ta aktiivselt lahendusi Eesti kui mereriigi paremaks muutmiseks. See hõlmab konkurentsivõimelise ja jätkusuutliku merenduspoliitika loomist, riigile kuuluva laevastiku konsolideerimist, Eesti lipu konkurentsivõime tõstmist ja rohepoliitika elluviimist merendussektorites.
Kaupo Läänerand
Jonne Kotta
Jonne Kotta on osa paljudest maailma juhtivatest teadusringkondadest, kellel on oma erialadel eriti tugevad küljed, nt. merevetikad ja põhjaselgrootute ökoloogia, liikide vastastikmõjud, ruumiline modelleerimine, võõrliigid, ökosüsteemi toimimise sidumine teenustega, biomajandus ja kliimamuutused. Ta on sidunud teoreetilise teaduse erinevate modelleerimistehnikate kaudu erinevate juhtimispraktikatega. Ta töötab välja piirkondlikke veebipõhiseid ruumiotsuste tugitööriistu, mida praegu kasutatakse sinise biomajanduse arengu kiirendamiseks (nt vetikad, rannakarbi kasvatamine ja mitmeotstarbelised lahendused), toetavad leevendusprotsesse (nt majandamisstsenaariumide kumulatiivsete mõjude hindamine, elupaikade taastamise potentsiaali kvantifitseerimine) ning parandada meremajanduse ja mereala ruumilise planeerimise otsuste kvaliteeti. Neid teadmisi on vaja praeguste majandamiskavade jaoks, kuid need annavad tõenäoliselt ka tulevikuks selgemaid visioone ja strateegiaid.
Jonne Kotta
Antti Roose (PhD)
Antti Roose (PhD geoinformaatikas) on Tartu Ülikooli Pärnu kolledži ressursihalduse külalisprofessor. Tema uurimisvaldkonnad keskenduvad kliimapoliitikale ja -kestlikkusele, süsinikujalajälje arvestusele ja energiahinnangule, ruumilisele planeerimisele ja linnaruumi kasvule. Ta on kaasatud ja tegutsenud meeskonnajuhina paljudes EL-i ja territoriaalsetes koostööprojektides, mis on seotud kliima, energia ja ruumilise planeerimisega.
Antti Roose (PhD)
Ain Soome
Ain Soome, Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi kalandusmajandusosakonna juhataja ning ka Euroopa Merendus-, Kalandus- ja Vesiviljelusfondi Eesti korraldusasutuse volitatud isik. Töötanud Eesti kalandusametis alates 1998. aastast. Haridus: kalandusalane kõrgharidus ja sotsiaalteaduste magister valitsemise ja halduse erialal.
Ain Soome
Dr Nerijus Nika
Dr Nerijus Nika on teadur, Klaipėda Ülikooli/Leedu mereuuringute instituudi kalandus- ja akvakultuuri labori juhataja. Dr Nerijus Nika on kalabioloogia, kalavarude majandamise ja kaitse ekspert. Tema hiljutine panus on enamasti suunatud vesiviljeluse ja sinise biomajanduse sektori arengusse. Eksperdina on tal on siseriikliku ja rahvusvahelise uurimistöö kogemus projektides, mis on seotud veeökoloogia, kalabioloogia ja vesiviljeluse, varude hindamise, kalavarude majandamise ja sinisee biotehnoloogia rakendusga (11 projekti). Eriteadmiste ja huvialade hulka kuulub mereline tsirkuleeriv vesiviljelus tehnoloogia, loomabioloogia ja füsioloogia uurimine ja rakendamine vesiviljelustehnoloogia optimeerimisel.
Dr Nerijus Nika
Galina Kapanen (PhD)
Galina Kapanen (PhD) on teadur Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledži Tervisedenduse ja Rehabilitatsiooni Tippkeskuses (TERE Keskus) ja Ökoloogia Instituudis. Peamised uurimisteemad on seotud veeökosüsteemide looduslike protsessidega, geokeemia ja limnoloogiaga.
Galina Kapanen (PhD)
Aiga Meri
Aiga Meri on Lääne-Lätit hõlmava Kurzeme planeerimispiirkonna projektide üksuse juht. Rohkem kui 15-aastane kogemus Interregi projektidega, sealhulgas piiriüleste turismitoodete arendamise algatustega.
Aiga Meri
Margrit Kärp
Tartu Ülikooli Pärnu kolledži turismiteaduse osakonna nooremõppejõud, Tartu Ülikooli doktorant.
Margrit Kärp
Ivo Palu
TalTechi inseneriteaduskonna elektroenergeetika ja mehhatroonika instituudi direktor ja professor.
Ivo Palu
Rene Reisner
Rene Reisner on Eesti Kliimaministeeriumi Merekeskkonna osakonna juhataja. Ta on töötanud ministeeriumis üle 20 aasta, tegeledes erinevate merekeskkonna kaitse ja veemajandusega seotud küsimustega. Ta on Läänemere Merekeskkonna Kaitse Komisjoni (HELCOM) Eesti delegatsiooni juht, JPI OCEANS juhatuse liige ja ÜRO maailma ookeanide hindamise protsessi riiklik kontaktpunkt. Viimase 8 aasta jooksul on ta aidanud kaasa ÜRO valitsustevahelistel konverentsidel läbirääkijana, kes esindas ELi ÜRO mereõiguse konventsiooni alusel rahvusvahelise õiguslikult siduva dokumendi ettevalmistamisel, mis käsitleb mere bioloogilise mitmekesisuse kaitset ja säästvat kasutamist väljaspool riiklikku jurisdiktsiooni.
Rene Reisner
Helen Orav-Kotta
Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituudi merebioloogia kaasprofessor. Uurimisvaldkonnad on seotud põhjakoosluste ökoloogiaga, mereökosüsteemide toimimisega, sinimajanduse ja keskkonda taastava biomajanduse ning roheettevõtlusega.
Helen Orav-Kotta
Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!