Andero Kalju

JÄRELVAADATAV: rektor andis üle Tartu Ülikooli teenetemärgid

24. novembril kell 16 andis rektor Toomas Asser ülikooli aulas pidulikult üle ülikooli tänavused teenetemärgid.

Sel aastal tunnustati Tartu Ülikooli teenetemärgiga 94 inimest. Tartu Ülikooli suurima tunnustuse, Johan Skytte medali pälvis Riigikogu liige professor Margit Sutrop, kes on aidanud silmapaistvalt kaasa Tartu Ülikooli arengule ja edendanud märkimisväärselt Eesti kõrgharidust. Ta on sihikindlalt ja tulemuslikult seisnud Eesti kõrghariduse ja teaduse rahastamise ning teaduse ja hariduse kvaliteedi eest.

Lisaks Johan Skytte medalile andis rektor üle ka Tartu Ülikooli suured medalid, Tartu Ülikooli medalid, Tartu Ülikooli aumärgid, Tartu Ülikooli Tänutähed ja teenetemärgid „100 semestrit Tartu Ülikoolis“.

Rektor Toomas Asser ütles teenetemärke üle andes, et tänavune nimekiri on ülikooli püsimise ja arenemise nägu. „Just praegu on sobiv vaheetapp, et kummardada sügavalt nende inimeste ees, kes on oma tööga viinud Eesti ühiskonda ja riigijuhtimisse mõistmise meie kodumaise teaduse ja kõrghariduse tähtsusest: sellest, et need demokraatliku riigi püsimise eelduseks olevad valdkonnad ei vaja mitte ainult sõnalist toetust, vaid ka kindlust, et kvaliteedi hoidmiseks ja arenguks on tagatud vajalik rahaline ressurss,“ rääkis Asser. Ta lisas, et tunnustust väärivaid inimesi on ülikoolis ja ülikooli koostööpartnerite seas palju rohkem ning sageli on suured saavutused meeskonnamängu tulemus.

Tartu ÜlIkooli teenetemärgiga tunnustamise ettepanekuid võivad teha kõik ülikooli liikmed. Selleks tuleb kandidaadi nimi ja lühike põhjendus esitada ülikooli kodulehel. Johan Skytte medali ja suure medaliga tunnustamise otsuse teeb senat oma oktoobrikuu istungil; medali, tänutähe, aumärgi ja teenetemärgiga „100 semestrit Tartu Ülikoolis“ tunnustamise otsustab rektor vahetult pärast senati istungit.

Tutvu selleaastaste teenetemärkide kavaleridega. Pidulikku aktust saab järelvaadata UTTV-st.

Sellest sügisest on ülikooli kodulehel ka tunnustuste andmebaas, mida täiendatakse pidevalt.

Järelvaata teenetemärkide üleandmist:

4 SAMBA JUTUD Tanel Kiik

Vestlusõhtu "4 samba jutud" koos Tanel Kiigega

Inimesekeskne sotsiaalne innovatsioon

Magistriõppekava „Inimesekeskne sotsiaalne innovatsioon“

Parkimiskord

1. maist 2024 muutuvad Pärnu kolledži ümbruses asuvad tänavad tasuliseks parkimisalaks