Vastuvõtt kuni 21.08.2024
Autor:
Andero Kalju
Vastuvõtt kuni 21.08.2024

Korduma kippuvad küsimused (KKK)

Mis on mikrokraadiprogramm ja kuidas see erineb tavalisest kraadiõppest?
Mikrokraadiprogramm on lühike, spetsialiseeritud täiendusõppeprogramm, mis keskendub kindlale valdkonnale või oskustele. See on tavalisest kraadiõppest lühem ja paindlikum, võimaldades kiiremini omandada vajalikke teadmisi ja oskusi. 

Kui kaua kestab mikrokraadiprogramm?
Mikrokraadiprogrammid kestavad tavaliselt paarist kuust kuni aastani, sõltuvalt programmi mahust.

Kas mikrokraadiprogrammi läbimine annab ametliku tunnistuse?
Jah, mikrokraadiprogrammi täies mahus läbimisel antakse ametlik Tartu Ülikooli täiendusõppe tunnistus, mis kinnitab omandatud teadmisi ja oskusi ning võib olla kasulik tööalaselt või edasistes õpingutes.

Millised on sisseastumistingimused mikrokraadiprogrammidele?
Sisseastumistingimused võivad varieeruda, kuid tavaliselt ei ole vaja eelnevat kõrgharidust ega spetsiifilisi teadmisi. Üldjuhul piisab keskharidusest. Mõned programmid võivad siiski nõuda teatud eelnevaid teadmisi või kõrghariduse olemasolu. 

Kas mikrokraadiprogrammi läbimine annab kõrgkoolis edasi õppimisel eelise?
Mikrokraadiprogramm on heaks stardipunktiks edasisteks õpinguteks kõrgkoolis. Omandatud teadmised ja oskused võivad aidata lihtsustada edasist õppetööd. Enamustel juhtudel saab mikrokraadiprogrammis omandatud ainepunktid kanda VÕTA vormis üle kõrgkooli õpingutesse. 

Kuidas mikrokraadiprogramm aitab minu karjääri edendada?
Mikrokraadiprogramm aitab täiendada ja värskendada teadmisi konkreetsetes valdkondades, suurendades seeläbi tööalast konkurentsivõimet. See võib avada uusi karjäärivõimalusi ja aidata kaasa ametialasele edule.

Kui palju maksab mikrokraadiprogrammis osalemine?
Mikrokraadiprogrammide maksumus varieerub sõltuvalt programmist. Täpsemat teavet saab konkreetse programmi kodulehelt. 

Kas mikrokraadiprogrammis õppimiseks saab võtta õppepuhkust?

Jah, vastavalt täiskasvanute koolituse seadusele võivad ka mikrokraadiprogrammis õppijad taotleda oma tööandjalt õppepuhkust. Õppepuhkust tööandjalt on võimalik saada õppeasutuse teatise alusel kuni 30 kalendripäeva kalendriaasta jooksul. Õppepuhkuse ajal makstakse töötajale keskmist kalendripäevapõhist õppepuhkusetasu 20 kalendripäeva eest.

Millal toimub mikrokraadiprogrammidesse vastuvõtt?

2024. aastal toimub mikrokraadiprogrammidesse vastuvõtt 1.06 – 21.08.2024.