Mikrokraadiprogramm pakub turismivaldkonna spetsialistidele ja kõrgharidusega inimestele süvendatud teadmisi kestlikust sihtkoha arendusest ja turundusest. Programm annab tervikliku ülevaate turismisüsteemist ja praktilised oskused, mida on võimalik kohe sihtkoha juhtimises rakendada.
Toimumisaeg: 02.09.2024 – 29.06.2025. Loengud toimuvad kord kuus pühapäevast teisipäevani, võimaluse korral järjestikustel päevadel. Programmis õppimiseks saab tööandjalt taotleda õppepuhkust.
Toimumiskoht: TÜ Pärnu kolledž (Ringi 35, Pärnu) ja Zoom veebiauditoorium
Maht: 20 EAP
Hind: 1700 eurot (käibemaksu ei lisandu). Võimalus on tasuda kahes osas (50% sügisel ja 50% kevadel).
Õppevorm: põimõpe
Registreerumine: täiendav vastuvõtt kestab kuni 31.08.2024
Tulumaksutagastus füüsilisest isikust maksjale: jah
Registreerumine kestab kuni 31.08.2024
REGISTREERU MIKROKRAADIPROGRAMMI
- Tulevikuoskused – Õpid juhtima sihtkohti jätkusuutlikult, arvestades keskkonnamõjusid ja kohalike kogukondade huve.
- Eksperdid ja praktikud - Programmis õpetavad rahvusvahelised õppejõud ja praktikud, kes jagavad oma teadmisi ja kogemusi.
- Paindlikkus – Kombineeritud õppevorm võimaldab sul õppida nii auditooriumis kui veebis, sobitudes hästi töö- ja pereeluga.
- Praktilised teadmised - Programm keskendub praktilistele oskustele ja teaduspõhistele lahendustele, mida saad kohe rakendada, et parendada sihtkoha juhtimise ja turunduse tõhusust.
- Alastair Morrison, PhD, juhtivteadur Greenwichi ülikoolis (UK) ja turismi- ning külalisettevõtluse emeriitprofessor Purdue ülikoolis (USA). Professor Morrison on avaldanud ligi 300 teadusartiklit, mitmeid õpikuid ja mahukaid raamatuid, mis käsitlevad turismiturundust, -arendust, turismisüsteeme ja -sihtkohtade haldamist.
- Melanie Kay Smith, PhD (linnakultuuri planeerimine), TÜ Pärnu kolledži külalislektor
- Margrit Kärp, MBA (teenuste disain ja juhtimine), TÜ Pärnu kolledži spaamajanduse nooremlektor, TÜ ärijuhtimise nooremteadur.
- Tiit Kask, MSc, Pärnu muuseumi näituste arendusjuht ja kuurorti ajaloo ekspert, kelle peamised uurimisvaldkonnad on kuurorti ajalugu ja turismisihtkohtade kujunemine ning kohataju. Esimene Eesti turismiarenduse aasta turismiedendaja auhinna laureaat.
- Ene Reedi, MBA, teenusedisainer, koolitaja, turismi kutseõpetaja, Tartu Ülikooli teenusedisaini ja juhtimise õppekava vilistlane. Ta on olnud seotud Lõuna-Eesti turismivaldkonna arendamisega, juhtinud erinevaid sihtasutusi, töötanud nii Eesti siseste kui rahvusvaheliste turismiarendusprojektidega (nt LEADER tegevusgruppide ja National Geographic koostööprojekt "Elu kahe maailma piiril", Via Hanseatica, Riverways, Garden Pearls jpt). Hetkel töötab Tartu Rakendusliku Kolledži turismi ja teenusedisaini õpetajana.
- Marit Piirman, MBA, TÜ Pärnu kolledži turismiteenuste nooremlektor, Tartu Ülikooli Inimgeograafia ja regionaalplaneerimise doktorant.
- Sihtkoha juhtimise ja turundusorganisatsioonide töötajad ning spetsialistid.
- Linna-, valla- ja omavalitsuste juhid ja spetsialistid.
- Kestliku arengu spetsialistid.
- Turismivaldkonna ja kohalike kogukondade MTÜ-de eestvedajad.
- Erialaliitude liikmed, ettevõtjad, giidid ja kultuurikorraldajad.
- Ingliskeelsetel ainetele on oodatud ka rahvusvahelised vahetusüliõpilased.
Mikrokraadiprogrammis osalemiseks on vajalik bakalaureusekraad või rakenduskõrgharidus (kasuks tuleb töökogemus turismisektoris). Kuna osad õppeained on inglise keeles, on vajalik inglise keele oskus B1 tasemel.
Õppetöö toimub osaliselt inglise ja osaliselt eesti keeles.
- Õpid analüüsima turismisihtkohtade arengut, kestlikkust ja eetilist toimimist.
- Oskad analüüsida trende ja mõjutegureid ning avastad arendus- ja turundusvõimalusi.
- Oskad rakendada oma teadmisi sihtkoha kestlikuks arendamiseks, tööprotsesside planeerimiseks ja jätkusuutlikuks juhtimiseks.
- Oskad kasutada sobivaid meetodeid ja tehnoloogiaid teaduspõhiste ja loominguliste lahenduste leidmiseks.
- Oskad juhtida iseennast ja oled valmis töötama mitmekultuurilises meeskonnas.
Mikrokraadiprogrammi registreerumine algab 3. juunil 2024 ja kestab kuni 31. augustini 2024. Programmis osalemiseks on vajalik bakalaureusekraad või rakenduskõrghariduse diplom ja vähemalt kolmeaastane töökogemus turismisektoris. Kuna osad õppeained on inglise keeles, on vajalik inglise keele oskus B1 tasemel.
Kohtade arv on piiratud.
REGISTREERU MIKROKRAADIPROGRAMMI