Tõiv Jõul

Pärnu kolledž sõlmis koostöömemorandumi Vidzeme Rakenduskõrgkooliga

Tartu Ülikooli Pärnu kolledž ja Vidzeme Rakenduskõrgkool sõlmisid koostöömemorandumi, millele kirjutasid 24.10 Valmieras alla Tartu Ülikooli Pärnu kolledži direktor Garri Raagmaa ja Vidzeme Rakenduskõrgkooli rektor Agnese Dāvidsone.

Kahe kõrgkooli vahel on toimunud koostöö erineval tasandil ja moel juba aastaid, kuid käesoleva memorandumiga kinnitavad pooled oma huvi ja valmisolekut kahepoolseks koostööks juba strateegiliste partneritena ning enam mitte ainult omavahelise koostöö huvides, vaid eelkõige Pärnu ja Pärnu maakonna ning Valmiera ja Vidzeme piirkonna arengu hüvanguks olles vastavate piirkondade arendus- ja innovatsioonitöö keskusteks.

Kahe kõrgkooli piiriülese strateegiliste koostöövaldkondade hulka kuuluvad rahvusvahelistumine ja koostööüritused, õppekavad ja õppetöö, teadus- ja arendustegevus ning ettevõtluse ja innovatsiooni toetamine.

Pärnu kolledž on võtnud rahvusvahelistumise üheks raameesmärgiks strateegilise partnerluse Läänemere regioonis. Strateegiline partnerlus tähendab võimalikult paljusid koostöötegevusi ühe konkreetse partneriga selle asemel, et igaks tegevuseks tekib uus partnerlussuhe.

Garri Raagmaa, TÜ Pärnu kolledži direktor

Läänemere regiooni mõõde tähendab, et eesmärgiks on igas Läänemere regiooni riigis saavutada üks selline partnerlussuhe, mis muidugi ei välista koostööd ka teiste sama riigi partneritega. Allkirjatseremooniale eelnes töine koostööpäev Vidzeme Rakenduskõrgkoolis – ühiste projektide ideetöötoad ja ühine koolitustegevus ning Valmiera linnavalitsuses koostööplaanide tutvustamine linnapeale ja abilinnapeadele.

Järgmiseks on töös sarnane koostööraamide kokkulepe Klaipeda Ülikooliga, kusjuures Leedu partnerite kaudu on plaanis ka nende vastava peamise koostööpartneriga Poolas suhted sisse seada. Soomes on strateegiliseks partneriks aastate jooksul vaikimisi välja kujunenud Haaga-Helia Rakenduskõrgkool ja Rootsi suunas vaatab kolledž vastavate ootustega Lundi Ülikooli Helsingborgi Campuse suunas. Võimalikke strateegilisi partnereid Saksamaal ja Taanis nö Läänemere regiooni ringi sulgemiseks hetkel kaardistatakse.

Vidzeme koostöö
Foto on dekoratiivne

TÜ Narva kolledži tudengid külastavad Pärnu kolledžit keeleõppe eesmärgil

Sotsiaalse innovatsiooni konverents "Tärkamine"