Pärnu kolledži ja Pärnumaa Ettevõtete Koja mikrokonverents tõi esile tervisetehnoloogia olulisuse

Pärnu kolledž ja Pärnumaa Ettevõtete Koda korraldasid 6. detsembril Estonia Resort Hotel & Spa konverentsikeskuses ühise mikrokonverentsi teemal "Tervisetehnoloogia - Pärnu arengu väljavaade ja -kutse". Konverents keskendus tervisetehnoloogia rollile Pärnu piirkonna arengus, arvestades Euroopa ja Eesti rahvastiku vananemist.

Aastaks 2050 on oodata Eestis sada tuhat ja Euroopas 40 miljonit 65+ vanuses inimest, mis suurendab oluliselt nõudlust tervishoiuteenuste järele. Tervisetehnoloogia sektor, mis hõlmab meditsiiniseadmeid, biotehnoloogiat, elektroonikat, telekommunikatsiooni ja robootikat, on kiiresti kasvav ala, millel on suur potentsiaal nii sotsiaalse kui ka majandusliku mõju osas.

Pärnu kolledži direktori Garri Raagmaa sõunul on Pärnumaa oma innovaatilise haigla, spaade ja hooldusettevõtete võrgustikuga ideaalne koht tervisetehnoloogiate arendamiseks ja katsetamiseks.

Pärnu võiks kujuneda Eesti kolmandaks tervise(tehnoloogia)keskuseks, pakkudes uusi lahendusi tervishoiu- ja hooldusteenuste valdkonnas.

Garri Raagmaa

Konverentsil esinesid TÜ arendusprorektor ja inimesegenoomika professor Tõnu Esko ning TTÜ tervisetehnoloogiate instituudi vanemteadur Dr Jana Holmar. Päeva jooksul toimus ka tagasiside paneel, kus osalesid mitmed Pärnu piirkonna tervishoiu ja ettevõtluse valdkonna juhid, sealhulgas Estonia Spa Hotels tegevjuht Andrus Aljas, Pansionaat Fööniks juht Mare Sogenpits, SA Pärnu Haigla kvaliteedijuht Teele Orgse ja Pärnu arengupetsialist Aivo Lepp.

Pärnu kolledž ja Pärnu linn teevad koostööd, et testida lahendusi linnaliini bussimarsruudiks rannapiirkonda ja kolledži lähedusse

Alates juunist kuni augustini hakkab toimima suvine bussiliin number 2, mis läbib Pärnu rannapiirkonda. Sügisest hakatakse kolledži läheduses testima uut bussiliini, mis on kohandatud paremini üliõpilaste vajadustele.
Sotsiaalse innovatsiooni konverents "Tärkamine"

Pärnu Loometalgud

Loometalgute eelüritusel pandi alus järgmisele suurele ideetalgule