Sandra Peegel

Pärnumaa gümnasistid jagavad kolledžis õppimise muljeid

2022 aasta augustis allkirjastasid Pärnumaa gümnaasiumid Pärnu kolledžiga koostööleppe, mille raames saavad Lihula Gümnaasiumi, Häädemeeste Keskkooli, Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi, Sindi Gümnaasiumi, Tõstamaa Keskkooli ja Vändra Gümnaasiumi noored võtta kolledžist valikaineid.

Pärnu kolledži õpilaskoostöö spetsialisti Reelika Lume sõnul käivad noored kolledžis umbes 1-2 korda kuus ja esimesel aastal õppisid nad selliseid aineid nagu Majanduse alused, Projektijuhtimine, Isikliku heaolu kujundamine, Turismiettevõtlus ja Õiguse alused. Reelika Lume, kes ka ise gümnasistidele tunde andis, lisas, et noored on olnud väga tublid, vahvad ja käivad usinasti loengutes.

Noortega on väga põnev arutleda maailma asjade üle. Loodame järgmisel aastal pakkuda veel suuremat valikut huvitavaid valikaineid, et neil oleks võimalik kogu oma gümnaasiumi aeg Pärnu kolledžist lisaväärtust saada.

Reelika Lume

Aasta jooksul on gümnasistid saanud aimu, mida tähendab ülikoolis õppimine. Kuna õppeaasta hakkab varsti läbi saama, uurisime õpilastelt, kuidas neile kolledžis õppimine meeldis. Noorte arvamusest valmis ka tore video.