Rait Maruste: „Eesti riigiõiguslik areng"

Detsembris tähistab Tartu Ülikool emakeelse ülikooli 101. aastapäeva, ent ajast kantuna lükkuvad suuremad pidustused edasi. Käesoleva kalendriaasta viimane, järjelt üheksas Academia Pernaviensis toob e-keskkonnas kokku mõttekojana tegutseva kogukonna, hoides tähtpäevahõngu ja mõtestades muutusterohket aastat. Sel korral on meie külaliseks Pärnus sündinud ja Pärnumaal kasvanud, endine Riigikohtu esimees ja Euroopa Inimõiguste Kohtu kohtunik ning Tartu Ülikooli külalisprofessor Rait Maruste. Maailmatasemel kohtunikuteed kandnud lektor annab pildi Eesti riigiõiguslikkust arengust, mis väärib kaasamõtlemist nii praeguse ajahetke, rahvusülikooli aastapäeva kui ka Pärnu kui Eesti Vabariigi sünnilinna kontekstis.

Sel sügisel ilmus riigiõiguse sihtkapitali toel ja teaduste akadeemia egiidi all tema koostatud kogumik “Eesti omariikluse põhidokumendid”. Rait Maruste sõnul ei ole tegu ajaloo või riigiõiguse alase teadustööga, vaid pigem populaarteadusliku väljaandega, et avardada omariikluse tundmise võimalusi. See on ka hool oma riigi (riigi)õigusliku ajaloo eest, sest vastasel korral teevad seda tööd teised meie eest neile sobival viisil.

Vaata salvestust

TÜ vaimse tervise konverents „Tööheaolu – mis ja kelle asi?“

Tartu Ülikool kutsub vaimse tervise konverentsile, kus kõneldakse tööheaolust

4 SAMBA JUTUD

Sarja „4 samba jutud“ seekordse vestlusõhtu külaline on Pärnu kolledži õppejõud Gerda Mihhailova

Lilled aulas

JÄRELVAATA: emakeelepäeva avalik loeng „Kas Vikipeedial on kohta (üli)koolis?“