Pixabay

Tartu Ülikool pakub Pärnumaa ettevõtetele robootika eriprogrammi

4. aprillist alustab Pärnumaa tootmisettevõtete, Tartu Ülikooli, TÜ Pärnu kolledži ja Pärnumaa Arenduskeskuse koostöö tulemusena kokku pandud ja Pärnumaa ettevõtetele suunatud “Robotite tarkvararaamistiku ROS koolitus”. Õppejõududeks on Tartu Ülikooli õppejõud.

Juba eelmisest aastas on Pärnumaa ettevõtete esindajad käinud koos TÜ Pärnu kolledži ja Pärnumaa Arenduskeskuse esindajatega, et leida konkreetseid koolitusvõimalusi, mis annaks kohalike ettevõtete töötajatele võimaluse omandada/täiendada oma teadmisi. Esimesena alustas “Juhtide arenguprogramm” ning 14. aprillist alustabki robootikale keskendunud koolitus.

Aprillist alustava programmi eesmärk on anda sisendoskused ja esmane kogemus ROSi (Robot Operating System) töövahendite kasutamises robotsüsteemide loomisel, integreerimisel ja kasutamisel.

Õppetöö on jagunenud kahte osasse, kus esimene osa toimub virtuaalselt ning teine osa Tartus Delta õppehoones.

Koolituse läbinud õppur oskab kasutada ROSi vahendeid, et:

• programmeerida mobiilse roboti liikumist;
  • tuvastada veebikaamera pildist spetsiaalseid märgiseid ning seeläbi roboti liikumist juhtida;
  • luua roboti keskkonnast kaart, mille abil suudab robot autonoomselt tegutseda.

Koolituse hind

Koolituse teeb omamoodi eriliseks see, et selle läbiviimisse panustavad rahaliselt kõik Pärnumaa omavalitsused ning Euroopa Regionaalarengu Fond.

Programmi hind osalejale: 660 eurot* (sh käibemaks)

* Koolitusprogrammi maksumus on 850 eurot + käibemaks, millest 550 eurot + käibemaks tasub osaleja, 300 eurot + käibemaks kaasrahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi toetuse andmise tingimustest “Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks” Pärnumaa PATEE programm 2020-2023 ja Pärnumaa Omavalitsuste Liidu poolt.

Registreerumise tähtaeg: 11.04.2023 (maksimaalne osalejate arv on 15 inimest)

Sotsiaalse innovatsiooni konverents "Tärkamine"

Pärnu Loometalgud

Loometalgute eelüritusel pandi alus järgmisele suurele ideetalgule