Tiit Hennoste avalik loeng: „Meediakeel ja meediameel"

Seekordses Academia Pernaviensise avatud loengus tuleb juttu eesti trüki- ja netimeedia keele ja meele seisust ja muutumisest viimase kümnekonna aasta jooksul, mida ühendab kvaliteetajakirjanduse kriis. Mõned märksõnad: eluväärtused, uudisväärtused ja klikiväärtused, konfliktid ja vihkamise keel, peavool ja alternatiivmeedia, faktid, faktoidid ja ajakirjanduslik „postmodernism“.

Tiit Hennoste (PhD) on Pärnust pärit Tartu Ülikooli eesti keele vanemteadur, suhtluse- ja tekstiuurija. Ta on viimased kolmkümmend viis aastat uurinud eesti suulist keelt ja suhtlust, eesti kirjanduse ajalugu, ennekõike avangardkirjandust ja modernismi ning meediat, ennekõike trükiajakirjandust. Avaldanud meediast hulga artikleid ja viis raamatut, õpetanud ajakirjanikke, konsulteerinud meediaväljaandeid, teinud kujundusi ajalehtedele ja ajakirjadele, osalenud žüriides ja rahajagamistes.

Vaata salvestust

TÜ vaimse tervise konverents „Tööheaolu – mis ja kelle asi?“

Vaimse tervise konverentsil kõneldi tööheaolust

4 SAMBA JUTUD

Sarja „4 samba jutud“ seekordse vestlusõhtu külaline on Pärnu kolledži õppejõud Gerda Mihhailova

Lilled aulas

JÄRELVAATA: emakeelepäeva avalik loeng „Kas Vikipeedial on kohta (üli)koolis?“