Pärnumaa Arenduskeskus

Depressioonist ja suitsiidikäitumise ennetamisest

Pärnumaa arenduskeskus koostöös Pärnu Depressiooniga toimetuleku võrgustikuga pakub võimalust väravahoidjatel osaleda praktilisel seminaril, mis on spetsiaalselt loodud interaktiivne seminar depressionist ja suitsiidikäitumise ennetamisest.

VÄRAVAHOIDJAD on inimesed, kes oma töö või ühiskondliku positsiooni tõttu puutuvad kokku
ning saavad mõjutada depressiooni põdevaid inimesi, nende lähedasi, suitsiidi riskigrupis olevaid
inimesi ning suitsiidiohvrite lähedasi (nt õpetajad, politseinikud, sotsiaaltöötajad, farmatseudid,
hooldajad, tugiisikud, kogukonna töötajad, personalijuhid, vaimulikud, ajakirjanikud, kogukondade
juhid/töötajad, jt).

4 seminari

Seminarid toimuvad neljal erineval kuupäeval Pärnumaa arenduskeskuses 12:30-16:30.

• 20. oktoober on oodatud eelkõige noortega tegelevad väravahoidjad
  • 2. november on oodatud eelkõige laste/peredega tegelevad väravahoidjad
  • 9. november on oodatud eelkõige tööealistega tegelevad väravahoidjad
  • 30. november on oodatud eelkõige eakatega tegelevad väravahoidjad

Kavandatud tulemused

Seminari lõpuks oskavad osalejad paremini kirjeldada:

• erinevaid depressiooni tunnusmärke, põhjuseid, tasemeid, sümptomeid ja ennetusstrateegiaid
  • suitsiidikäitumise epidemioloogiat, riskifaktoreid ning ennetusstrateegiaid
  • eneseabi ning toetuse meetodeid väravahoidjatele
  • usalduse loomise ning hoidmise strateegiaid
  • erinevaid abiteenuseid erinevatel tasemetel

Esimene osa seminarist keskendub depressiooni ja suitsiidikäitumise märkamisele ja ennetamisele ning teine osa on fokusseeritud teemadele nagu usalduse loomine, enese käitumismustrite peegeldus ning väravahoidjate koostöö ning üksteise toetamine. Teemad ei ole lõplikud ning võivad muutuda, olenevalt osalejate tagasisidest ja vajadustest.

Osalemine

Seminaridel osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine. Seda saab teha SIIT.

Kõigile osalistele saadetakse kaks nädalat enne koolitust spetsiaalselt loodud lühiküsimustik, et tagada koolituse fookus vastavalt osalejate vajadusele. Küsimustik on anonüümne ning kogutud informatsioon kustutatakse pärast koolitussara lõppemist 30. novembril.

Näitus Pimedusega loodud

Näitus “Pimedusega loodud"

Näitus "Armastusega"

Malle Erendi isikunäitus “Armastusega".
Harmonia Universitatis

Õppeaasta viimane kontsert sarjas „Harmonia Universitatis“