Raamatu kaanepilt

Academia Pernaviensise XX mõttekoda „Miks on Russowi kroonika tähtis?“

5. oktoobril peetavat Academia Pernaviensise mõttekoda on põhjust juubelihõnguselt tähistada: esiteks kogunetakse juba XX korda ja teiseks möödub järgmisel aastal täpselt 325 aastat Tartu Ülikooli eelkäija Academia Gustavo-Carolina ehk Academia Pernaviensise asutamisest Pärnus.

XX mõttekoja aukülaline on ajaloolane ja Toronto Ülikooli emeriitprofessor Jüri Kivimäe, kes peab avaliku loengu „Miks on Russowi kroonika tähtis?“. Kivimäe käsitleb loengus üht oma tähtsamat tööd, Balthasar Russowi „Liivimaa provintsi kroonika“ uustõlget. Selle esitrükile on järgnenud juba kaks uustrükki ja raamatust on saanud üks ostetumaid aimekirjanduslikke teoseid.

Professor Kivimäe tutvustab tuntud ja vähemtuntud ajaloofaktide tagamaid ning paneb meid mõtlema, milline on sajanditetaguste sündmuste mõju tänapäevale. Loengus ei jää puudutamata ka Pärnu ajaloolised kirjeldused.

Mõttekoda toimub 5. oktoobril kella 14–17 Pärnu kolledži raamatukogus ja see salvestatakse. Kõik huvilised on oodatud!

NB! Kohapeal raamatu soetamise võimalus puudub, aga kroonika uustrükk on saadaval raamatupoodides (kirjastus Tänapäev).

Autoga saabujad saavad parklas tasuta parkida, kui nad registreerivad oma autonumbri kolledži fuajees.

Eelmisi mõttekodasid saab järelvaadata Tartu Ülikooli Pärnu kolledži kodulehel https://parnu.ut.ee/et/academia-pernaviensis.

Näitus Pimedusega loodud

Näitus “Pimedusega loodud"

Näitus "Armastusega"

Malle Erendi isikunäitus “Armastusega".
Harmonia Universitatis

Õppeaasta viimane kontsert sarjas „Harmonia Universitatis“