GALERII: Pärnu kolledž tähistas 28. sünnipäeva

17. mail 2024 tähistas Pärnu kolledž 28. sünnipäeva. Selle tähtsa päeva puhul toimus kolledži esisel platsil lippude heiskamise tseremoonia. Pidustuste raames pakuti kolledži kohvikus sünnipäevakringlit, millest olid oodatud osa võtma kõik tudengid ja õppejõud.

Tartu Ülikooli Pärnu kolledži ajalugu ulatub õigupoolest sajandite taha: aastatel 1699–1710 tegutses Pärnus Tartu Ülikooli eelkäija Academia Pernaviensis. Taasiseseisvunud Eesti algusaastail, 1991–1996 pakuti haridust Pärnu Majanduskoolis, mis asus Raekülas, aadressil Lembitu 1a. Pärnu Majanduskooli baasil asutati 17. mail 1996 Tartu Ülikooli Pärnu kolledž.

Kolledži praegune hoone aadressil Ringi 35 koosneb ajaloolisest tööstushoonest ja 1990ndate lõpus lisatud kaasaegsest metallfassaadiga hoonest. Algne punasest tellisest tööstushoone ehitati 1889. aastal veini- ja destilleerimistehaseks, mis kuulus veinikaupmees Justus Friedrich Spechtile. Hiljem tegutses hoones konservivabrik, kuni 1999. aastal avati seal Pärnu kolledž.

GALERII

Pärnu kolledži lõpuaktus 2024

Pärnu kolledži lõpetab rekordarv tudengeid

Pärnu kolledži sünnipäev