Autor:
Sandra Peegel

Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas külastas Pärnu kolledžit

Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas viibis eile visiidil Pärnus. Kolledžis kohtus minister ka direktor Garri Raagmaa, arendusjuhi Gea Kammeri, Pärnumaa Arenduskeskuse juhataja Erik Reinholdi ning ettevõtjate ja koolijuhtidega.

„Kohtumisel rääkisime kõrghariduse ja kolledžite rahastusest ning regionaalse kõrghariduse rollist. Tutvustasime ministrile ettevõtlusalast koostööd, siin tegutsevat Pärnumaa KOBARat ning seda, millist tulemust ootame erasektori, avaliku sektori ja akadeemilise teadmise ühendamisest,“ sõnas Pärnu kolledži arendusjuht Gea Kammer. Ühtlasi tervitas minister samal ajal raamatukokku kogunenud suurettevõtete personali- ja tootmisjuhte, kes osalesid töötoas kvalifitseeritud tööjõu koolitusvajaduste täpsustamiseks. „See oli hea võimalus näha, kuidas KOBAR praktikas toimib“, lisas Kammer. Töötoas osalesid Pärnumaa Arenduskeskuse, Pärnumaa Ettevõtete Koja, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja Pärnu esinduse ning Tartu Ülikooli esindajad.

Pärast kolledži külastamist esines minister Lukas Pärnu väärikate ülikooli avaaktusel ettekandega "Elukestev õpe. Hõbemajanduses meie võimalused".

KOBAR on Pärnumaa ettevõtjate, ettevõtluse tugistruktuuride ja haridusasutuste ettevõtlusalane koostööplatvorm, mille eesmärk on üheskoos leida parimad lahendused ettevõtluse kasvuks ja piirkonna arenguks. Koostööplatvormina hõlmab KOBAR nii füüsilist (ruumid Tartu Ülikooli Pärnu kolledžis) kui ka virtuaalseid keskkondi. KOBARa tuumpartneriteks on ühisesse füüsilisse keskkonda koondunud SA Pärnumaa Arenduskeskus/Pärnumaa Ettevõtlusinkubaator ja TÜ Pärnu kolledž. Koostöö raames toimuvad regulaarsed teemakobarate kohtumised: kultuuriKOBAR, disainiKOBAR, roheKOBAR jt.

Miha Lesjak

Suusaalade maailmameistrivõistluste rohetiimi juht Miha Lesjak jagab kogemusi

Tartu ülikooli tudengid loengus

Soovid oma ettevõtte brändi arendada? Koostöös Pärnu kolledži tudengitega saame sind aidata

Tartu Üliooli Pärnu Kolledž

29.08.2023 õppearenduse seminar kõikidele kolledži töötajatele