Kaitseliidu õppus Orkaan hõlmab ka Pärnu kolledži ümbrust

Kaitseliidu Pärnumaa malev anna teada, et 1.-3. detsembrini toimub Lääne-Eestis õppus Orkaan, mille ajal harjutavad Pärnu linnakaitsjad ka Pärnu kolledži vahetus läheduses asuvas Ringi tn vanas katlamajas ja selle ümbruses.

Õppuse käigus harjutavad linnakaitsjad objekti kaitsmist ning sellega kaasneb ka paukmoona ja imitatsioonivahendite kasutamine. Linnas kehtestatud öörahu ajal aktiivset lahingutegevust ei käi, küll aga on reede õhtust pühapäeva lõunani liikvel tavapärasest enam kaitseliitlasi, kaitseväelasi ja nende tehnikat.

Kaitseliidu Lääne maakaitseringkonna suurõppus Orkaan toimub tänavu 1.-3. detsembril Pärnu-, Lääne-, Saare- ja Hiiumaal. Lisaks jõuab seekord osa õppusest ka Mulgi valda Viljandi maakonnas. Õppuse eesmärk on tõsta kaitseliitlaste lahinguvalmidust ning võimet täita ülesandeid sõjalise riigikaitse raames. Tavapäraste taktikaharjutuste kõrval on seekord teemadest olulisemal kohal julgestusoperatsioonid. Õppusel osalevad erinevates rollides ka Naiskodukaitse, kaitsevägi ja liitlasüksuste esindajad. Lisaks harjutab oma kriisitegevusi Politsei- ja piirivalveamet.

Lisainfo õppuse kohta: https://parnu.kaitseliit.ee/et/jargmisel-nadalal-on-laane-eestis-taas-oppus-orkaan

Pärnu kolledž ja Pärnu linn teevad koostööd, et testida lahendusi linnaliini bussimarsruudiks rannapiirkonda ja kolledži lähedusse

Alates juunist kuni augustini hakkab toimima suvine bussiliin number 2, mis läbib Pärnu rannapiirkonda. Sügisest hakatakse kolledži läheduses testima uut bussiliini, mis on kohandatud paremini üliõpilaste vajadustele.
Sotsiaalse innovatsiooni konverents "Tärkamine"

Pärnu Loometalgud

Loometalgute eelüritusel pandi alus järgmisele suurele ideetalgule