Kolledži Innosprindi meeskond otsib lahendust hoolekandesüsteemi infovahetuse parandamiseks

TÜ Pärnu kolledž võtab koos partneritega osa Riigikantselei korraldatavast Innosprindist. Innosprint on disainmõtlemisel põhinev lähenemine, mille eesmärk on viie tööpäeva jooksul jõuda probleemi tuvastamisest kuni kasutajate peal testitud lahendusteni.

Innosprint toimub sellel aastal 11. jaanuarist kuni 7. märtsini, tuues kokku mitme valdkonna spetsialistid, et üheskoos väljakutsetele lahendusi leida. Pärnu kolledži meeskonda kuuluvad väljapaistvad eksperdid: Iris Ruut Pärnu Linnavalitsusest, Kadi Talts Pärnu haiglast, Marika Priske Gennet Laboratories'ist, Mare Sogenpits ja Annika Linnutaja Fööniks Pansionaadist, Kari Maripuu Rehasoft OÜ-st ning Evelyn Eichhorst Pärnumaa Kutsehariduskeskusest. Tiimi šerpaks on Alice Reisel Accelerate Estoniast.

Meeskonna idee keskmes on lahendada praegune lünk hoolekandeasutuste, esmatasandi tervishoiusüsteemi ja kohaliku omavalitsuse vahelises infovahetuses. Killustatus selles valdkonnas võib viia teenuse kvaliteedi languseni ja muuta klientide jaoks teenusele pääsemise protsessi keeruliseks ja aeganõudvaks.

Pärnu kolledži tiimi ambitsioonikas eesmärk on välja töötada infosüsteem, mis toetaks hoolekandeasutuste töödokumentatsiooni ja liidestuks X-tee kaudu olemasolevate andmebaasidega, tagades asjassepuutuvate osapooltega klienti puudutava info kiire ja tõhusa edastamise.

Jaanika Ailt, Pärnu kolledži praktikakorralduse spetsialist

Innosprindi tulemused, sealhulgas Pärnu kolledži meeskonna väljatöötatud lahendused, esitletakse 7. märtsil.

Pärnu kolledž ja Pärnu linn teevad koostööd, et testida lahendusi linnaliini bussimarsruudiks rannapiirkonda ja kolledži lähedusse

Alates juunist kuni augustini hakkab toimima suvine bussiliin number 2, mis läbib Pärnu rannapiirkonda. Sügisest hakatakse kolledži läheduses testima uut bussiliini, mis on kohandatud paremini üliõpilaste vajadustele.
Sotsiaalse innovatsiooni konverents "Tärkamine"

Pärnu Loometalgud

Loometalgute eelüritusel pandi alus järgmisele suurele ideetalgule