Läti Vidzeme regiooni omavalitsuste esindajad tutvusid Pärnumaaga

27-29.11 viibisid Pärnus õppereisil 25 Vidzeme regiooni omavalitsuste esindajat, kes tulid tutvuma Pärnumaa, Pärnumaa Arenduskeskuse ja TÜ Pärnu kolledži tegevustega ja kogemustega oma piirkonna konkurentsi-, arengu-, ettevõtlikkus- ja innovatsioonivõimekuse tõstmisel.

Pärnumaa Arenduskeskuse poolt andis Pärnumaa Omavalitsuste Liidu ja arenduskeskuse tegevusest ülevaate arenduskeskuse juht Erik Reinhold ja turundusjuht Hando Murumägi, Pärnu kolledži kogemusi jagasid direktor Garri Raagmaa, õpilaskoostöö spetsialist Reelika Lume, teenusedisainer Birgit Prikk ja väliskoostöö projektijuht Ain Hinsberg. Lisaks külastati ka Loode-Pärnu tööstusparki.

Läti külalised pidasid Pärnus nähtut ja kuuldut väga inspireerivaks ja lepiti kokku nii Pärnumaa esindajate vastukülaskäigus Vidzeme regiooni kui ka Vidzeme esindajate jätkukülastuses Pärnu, et sedapuhku saadud ülevaatest lähtudes juba spetsiifilisematesse teemadesse sügavuti sisse minna.

Kolledži jaoks oli tegemist omal moel jätkuga oktoobris Vidzeme rakenduskõrgkooliga sõlmitud koostöömemorandumile, mille üldisem eesmärk kummagi kõrgkooli jaoks on oma vastavate regioonide arengu toetamine piiriülese koostöö ja arendustegevuse kaudu.

Garri Raagmaa

Pärnu kolledž ja Pärnu linn teevad koostööd, et testida lahendusi linnaliini bussimarsruudiks rannapiirkonda ja kolledži lähedusse

Alates juunist kuni augustini hakkab toimima suvine bussiliin number 2, mis läbib Pärnu rannapiirkonda. Sügisest hakatakse kolledži läheduses testima uut bussiliini, mis on kohandatud paremini üliõpilaste vajadustele.
Sotsiaalse innovatsiooni konverents "Tärkamine"

Pärnu Loometalgud

Loometalgute eelüritusel pandi alus järgmisele suurele ideetalgule