Sandra Peegel

Pärnu kolledž valiti Pärnumaa parimaks piirkondlikuks koostööpartneriks

23. ja 24. jaanuaril Ida-Virumaal toimunud maakondlike arenduskeskuste seminaril tunnustati lisaks võrgustiku töötajatele ka parimaid koostööpartnereid. Pärnumaa parimaks piirkondlikuks koostööpartneriks valiti TÜ Pärnu kolledž.

Pärnumaa Arenduskeskuse, Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatori ja Pärnumaa Omavalitsuste Liidu kolimisega TÜ Pärnu kolledži hoonesse viidi maakonna hariduse, teaduse ja ettevõtluse koostöö uuele tasemele. Ühises tegevus- ja infoväljas toimetades on ellu kutsutud mitu koostööprojekti. Nii on näiteks Pärnu kolledži õppejõud ja üliõpilased seotud ettevõtlustegevusega ning osalevad ettevõtlusteemalistel seminaridel, koolitustel ja häkatonidel. Pärnumaa Arenduskeskus on samas lõimitud kolledži õppetegevusega, kus tudengitele tutvustatakse loengutes ettevõtluskeskkonda ja neid kaasatakse ettevõtlusprogrammidesse.

Pärnumaa Arenduskeskuse noorte ettevõtlikkuse ja tööhõive projektijuhi Viivika Vilja sõnul jätkub omavaheline hea koostöö ka teemakobarates (Kultuurikobar, Rohekobar, Disainikobar, Personalikobar), mille kaudu kaasatakse tegemistesse ettevõtjad. Samuti ollakse toeks ja tehakse koostööd ettevõtjate ühendustega (Pärnumaa Ettevõtete Koda, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja Pärnu esindus, turismiettevõtjate võrgustik Destination Pärnu MTÜ) ning veetakse eest ettevõtlushuviliste jutunurka, kuhu on koondunud kogu maakonna ettevõtluse tugiorganisatsioonid.

Ühise koostööna tutvustatakse Pärnumaa arengusuundi ja -võimalusi üle-eestilisel ja rahvusvahelisel tasandil, otsides võimalikke koostöökohti ja partnereid.

Viivika Vija, Pärnumaa Arenduskeskus
Sotsiaalse innovatsiooni konverents "Tärkamine"

Karjääri Start 2024

Töö- ja praktikamess "Karjääri start 2024" tõi kokku üle 2000 osaleja