Pexels

Pärnu kolledži üliõpilased saavad minna ka peale lõpetamist välispraktikale

Tartu Ülikooli Pärnu kolledži äsjalõpetanud tudengitel on võimalik minna praktikale veel 12 kuu jooksul pärast lõpetamist ning praktikaperiood arvatakse viimase, lõpetatud õppeastme hulka.

Tartu Ülikooli Pärnu kolledži tudengitel on võimalus taotleda Erasmuse välispraktika toetust, kuid avaldus selleks tuleb esitada enne lõpetamist, ehk üliõpilase staatuses olles. Välispraktika ise peab toimuma 12 kuu jooksul pärast lõpetamist. Õppe- ja praktikaplaani ainepunktide arvestamiseks ei ole vaja midagi eraldi teha.

Äsjalõpetanute praktikaperiood arvatakse viimase, lõpetatud õppeastme hulgas sooritatud Erasmuse perioodi hulka. Näiteks, kui üliõpilane on õppinud ja praktikal viibinud magistriastmes kokku 9 kuud, siis äsjalõpetanuna on tal võimalik minna praktikale veel 3 kuuks.

Oluline on meeles pidada, et kogu praktikal viibimise perioodi jooksul ei tohi taas õpinguid alustada üheski õppeasutuses.

Välispraktikat on võimalik sooritada Euroopa Liidu liikmesriikides (v.a Eesti) ning programmiga liitunud riikides – Island, Liechtenstein, Norra, Türgi ja Põhja-Makedoonia Vabariik ja Serbia. Praktikabaas tuleb üliõpilasel endale ise leida, kuid meie praktikaspetsialistid saavad siin üliõpilasi aidata.

Lisainformatsioon: www.parnu.ut.ee/et/sisu/valispraktikale

Inimesekeskne sotsiaalne innovatsioon

Magistriõppekava „Inimesekeskne sotsiaalne innovatsioon“

Lõpuaktus 2024