Meelika Lehola

Pärnu kolledžis tähistatakse rahvusvahelist turismipäeva

Täna, 27. septembril tähistatakse rahvusvahelist turismipäeva ning seda ka Pärnu kolledžis.

Kolledžis juhitakse rahvusvahelise turismipäeva raames tähelepanu Eestis reisimisele. Üliõpilastel, õppejõududel, töötajatel ning külastajatel on võimalik Eesti kaardile märkida kohti, mida Eestis külastada.

Kaardi eesmärk on tutvustada välistudengitele, milliseid kohti soovitavad meie üliõpilased, töötajad ning külalised Eestis külastada ning anda ka teistele teada, kus võiks veel Eestis reisida. Kaardile on võimalik soovitatud kohti kirjutada kuni 2. oktoobrini. Lisaks ühisele kaardi täitmisele pakutakse külalistele ka magusat ning hoitakse reisimisele suunatud meeleolu.

Rahvusvahelist turismipäeva tähistatakse igal aastal 27. septembril ning seda juba 1980. aastast alates. Sellel aastal toimub ka maailma turismipäeva tähistav konverents “Rethinking Tourism” Indoneesias ja selle motoks on turismi ümbermõtestamise. UNWTO peasekretär Zurab Pololikashvili sõnul ei saa maailma ühe suurema majandussektori ümbermõtestamine olema lihtne, kuid algatused selleks said tehtud juba enne pandeemiat.

Kriis iseenesest on loovust veelgi inspireerinud ja hoogustanud. Pandeemia kiirendas töö ümberkujundamist, tuues kaasa nii väljakutseid kui ka tohutuid võimalusi. Turismiettevõtete peamiseks väljakutseks on jätkusuutliku majandussektori kujundamine, mille kasv ei toimuks inimeste ega planeedi arvelt.

Inimesekeskne sotsiaalne innovatsioon

Magistriõppekava „Inimesekeskne sotsiaalne innovatsioon“

Näitus Pimedusega loodud

Näitus “Pimedusega loodud"