Sandra Peegel

Tartu Ülikooli Pärnu kolledž tunnustas Pärnu abilinnapead Ene Tähte kuldmärgiga

Tartu Ülikooli Pärnu kolledži direktor Garri Raagmaa on otsustanud tunnustada Pärnu abilinnapead Ene Tähte kolledži kuldmärgiga, mis on kõrgeim tunnustus, mida kolledž annab. Kuldmärk antakse isikutele, kelle töö ja tegevus on oluliselt aidanud kaasa kolledži arengule.

Pärnu kolledži direktori Garri Raagmaa sõnul on Ene Tähe panus Pärnu kolledži heaks olnud ülioluline. "Ene on erakordselt pühendunud Pärnu hariduse arendamisele. Ta näeb haridust märksa laiemalt kui vaid omavalitsuse haldusalasse kuuluvat. Nii on ta taganud rasketel aegadel linna ja ka teiste omavalitsuste toetuse Pärnu kolledžile, mis aitas meid kui riiklik rahastus oli madalseisus, kindalt jalgele. See on olnud väga tark, sest nüüd saame me tagasi panustada nii maksutuludesse kui ka arendusprojektidesse märksa suuremal skaalal," sõnas Raagmaa.

Kuldmärk anti Ene Tähele üle Eesti rahvusülikooli 104. aastapäeva aktusel 4. detsembril.

Pärnu kolledži kuldmärk on varasemalt omistatud mitmetele silmapaistvatele isikutele, kes on aidanud kaasa kolledži arengule ja haridusmaastiku rikastamisele Pärnus. Kuldmärgi on varasemalt saanud näiteks Pärnu linnapea Romek Kosenkranius, Pärnumaa Arenduskeskuse juhataja Erik Reinhold ja Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkonna emeriitprofessor Kulno Türk. Ene Tähe tunnustamine jätkab seda väärikat traditsiooni.

Ene Täht

Pärnu abilinnapea Ene Täht ja TÜ Pärnu kolledži direktor Garri Raagmaa. Pildistas Kristi Kuusmik-Orav

Tulbid

Üliõpilasesindus valis tänavused aasta õppejõu auhinna laureaadid