Teisipäeval, 4. aprillil toimub Tartu Ülikooli Pärnu kolledžis seminar innovatsiooniteenuste ja arenduskoostöö võimalustest. Osalema on oodatud kõik huvilised ja ettevõtjaid, kes tahavad teadusarenduskoostöö teenustest ja toetustest rohkem teada saada.
Pidevalt muutuvas maailmas, kus üksteise järel saabuvad kriisid võivad ettevõtja jaoks olla ühtaegu nii arengu takistajad kui kiirendajad, on ellujäämiseks ja kasvamiseks võtmetähtsusega muutustele aegsasti reageerida.
Konkurentsivõimet tõstvas digi-, rohe- ja innovatsioonipöördes on oluline roll arenduskoostööl ettevõtjate, ülikoolide ja kompetentsikeskuste vahel. Kes ja kuidas ettevõtjaid arenguhüppe tegemisel aitavad, sellest 4. aprillil Pärnus toimuval seminaril räägimegi.
PÄEVAKAVA
09.30–10.00 Saabumine ja tervituskohv
10.00–10.30 Kus peituvad Eesti ettevõtete digitaliseerimise väljakutsed? – Tõnu Lelumees (IMECC)
10.30–11.10 Kuidas tehisintellekti ja robootika kompetentsikeskus AIRE saab aidata ettevõtete konkurentsivõimet tõsta? – Kaire Tammer (AIRE)
11.10–11.30 Ettevõtte kogemuslugu
11.30–12.00 Lõuna
12.00–12.30 Ettevõtja teejuht teadusarendusmaastikul – TÜ teadmussiirde teenused (ADAPTER, EIK)
12.30–13.00 EASi innovatsiooniteenused ja toetusvõimalused – Relika A Williams (EAS)
13.00–13.30 Küsimused-vastused
Osalema on oodatud kõik ettevõtjaid, kes tahavad teadusarenduskoostöö teenustest ja toetustest rohkem teada saada. Märksõnad: toetused, teadusarenduskoostöö, digitaliseerimine, automatiseerimine, innovatsioon, rohepööre, tehisintellekt, robootika, kompetentsikeskused
Infoseminar on tasuta, vajalik eelregistreerimine kuni 2. aprillini siin: https://forms.gle/NUqT855ikv94Q6HSA
Esinevate organisatsioonide
Tehisintellekti- ja robootikakeskus AIRE toetab Eesti tööstusettevõtteid nutikate digilahenduste kasutusele võtmisel. AIRE soov on tuua ülikoolid tööstusele lähemale, pakkudes ettevõtetele uudseid erilahendusi, mida eraturult ei leia. AIREst saab nii teadmisi, kontakte kui ka infot rahastusallikate kohta (https://aire-edih.eu/).
Innovatiivsete Masinaehituslike Tootmissüsteemide Tehnoloogia Arenduskeskuse IMECC põhitegevuseks on uurimis- ja arendustööde juhtimine ja teostamine eeskätt digitaaltootmise, protsesside automatiseerimise ja monitooringu, mehhatroonika ja materjalide tehnoloogia valdkondades. IMECC koondab enda alla nii siseriiklikke kui rahvusvahelisi partnereid ettevõtete, teadusasutuste ja erialaorganisatsioonide hulgast, organisatsiooni põhiliseks teaduspartneriks Eestis on Tallinna Tehnikaülikool. Lisaks rakendusuuringutele pakub IMECC ettevõtetele ka erinevaid teenuseid. (www.imecc.ee).
EASi ja KredExi ühendasutus EIS toetab ambitsioonikaid ettevõtjaid äri arendamisel, tootearenduse ja innovatsiooni edendamisel ning sobivatele välisturgudele laienemisel. EISi arenduskoostöö eksperdid aitavad ettevõtetel leida ning ühendust võtta parimate ekspertide, katsetus- ja sertifitseerimisasutuste, teadlastega, teadus- ja arendusasutustega üle maailma, keda ettevõtetel oma toote või teenuse arendamiseks või turule toomiseks vaja on (https://eas.ee/tootearendus-ja-innovatsioon/).
ADAPTER on Eesti ülikoolide ning teadus- ja arendusasutuste koostöövõrgustik, kuhu kuulub hetkel 18 Eesti teadus- ja arendusasutust. Adapteri abil saab ettevõtja kiiresti ühendust võrgustikku kuuluvate teadusasutustega, et leida endale koostööpartner, olgu siis teadlaste või arendusüksuste näol. ADAPTERI veebiplatvormi koordineerib Tartu Ülikool (www.adapter.ee)
Tartu Ülikooli ettevõtlus- ja innovatsioonikeskus (EIK) koordineerib ettevõtlus- ja partnerlussuhteid ülikooli, era- ja avaliku sektori vahel. Ettevõtete lisandväärtuse suurendamiseks ning uute teadusmahukate ettevõtete tekkele ja arengule kaasaaitamiseks edendatakse Eesti ettevõtjatele olulisi teadussuundi, soodustades tippteadlaste koostööd ettevõtjatega ning uusettevõtluse arengut. EIKi osalusel toimub Baltimaade suurim ärifestival StartUp Day (https://ut.ee/et/ettevotlus)