Viktor Tund

Pärnu kolledž korraldab augustis rahvusvahelise teadusürituse "Multiscientia Pernaviensis"

23.-24. augustil toimuv koondüritus „Multiscientia Pernaviensis“ hõlmab kahte eraldiseisvat Pärnumaa ja Pärnu kolledži jaoks olulist teemat. Esimesel päeval käsitletakse foorumi vormis regionaalse kõrgkooli rolli ning teisel päeval toimub kõrgetasemeline rahvusvaheline teaduskonverents sinimajanduse teemal.

23.08 käsitletakse rahvusvahelise teaduskommunikatsiooni foorumil „Kõrgkooli koht regioonis“ regionaalse kõrgkooli rolli regiooni sotsiaalmajanduslikus koosluses. Programm koosneb lisaks globaalset trendide vaadet ja Eesti kõrghariduse konteksti käsitlevaid peaesinejaid (Raul Eamets, Tartu Ülikooli majandusteaduskonna professor, sotsiaalteaduste valdkonna dekaan ja Uku Varblane, Arenguseire Keskuse uuringute juht) erinevate nii Eesti (TÜ Pärnu kolledž, TÜ Narva kolledž ja TÜ Viljandi kultuuriakadeemia, Taltech Kuressaare kolledž) kui rahvusvaheliste (Vidzeme rakenduskõrgkool Lätis, Klaipeda ülikool Leedus, Haaga-Helia rakenduskõrgkool Soomes ja Manchester Metropolitan University) kaasuste tutvustamisest ja nendega seotud aruteludest.

24.08 toimub kõrgetasemeline rahvusvaheline teaduskonverents "Sinimajanduse aspektid erinevates ruumilistes mastaapides", mis keskendub kolledži uue prioriteetvaldkonna - ressursimajanduse - avamisele sinimajanduse käsitlemise kaudu.
Peaesinejaks on Rahvusvahelise Mereuurimise Nõukogu (ICES) teaduskomitee juht Prof. Jörn Schmidt ja lisaks mitmetele ettekannetele toimub ka kõrgetasemeline arutelupaneel Eesti antud valdkonda haldavate ministeeriumite esindajate osalusel. Konverentsi modereerib Eesti Rahvusringhäälingu keskkonna- ja loodusteemadega töötav ajakirjanik ja „Osooni“ saatejuht Sander Loite.

23.08 kell 17.00–19.00 on võimalik osaleda ka õhtusöögil Pärnu Jahtklubis. Õhtusöögile saab broneerida kuni 18.08.2023.

Rahvusvahelisele teadusüritusele eelneb eelprogrammina 22.08 kolledži rahvusvaheliste koostöö- ja arendusprojektide päev, kus on võimalik tutvuda erinevate projektide tegevuste ja partneritega ning soovi korral ka ise kaasa lüüa.

Rahvusvaheline teadusüritus „Multiscientia Pernaviensis“

projektijuhtimine

Konverents "Projektijuhtimisest projektimajandusse" KOHAD ON TÄIS!

Tudeng ja tudengivari

Ülikool ootab tulevasi üliõpilasi tudengivarjuks

AI

Online seminar - AI and IT meets business and creativity