Jonne Kotta

Uuringu: “Ümarmudila sotsiaalmajanduslik mõju” tulemuste tutvustamine

Tartu Ülikooli teadlastel on valminud uuring, mis kajastab ümarmudila kui võõrliigi sotsiaalmajandusliku ja muude mõjude aspekte.

Kõik huvilised on 19. mail 2023. a kell 13.30 oodatud Nasva klubisse Saaremaal, kus toimub ümarmudila sotsiaalmajandusliku mõju uuringu tulemuste tutvustamine.

Päevakava:

Henn Ojaveer, TÜ Pärnu kolledži mereökosüsteemide professor, PhD - 'Sissejuhatus võõrliikidesse'
Kristiina Nõomaa, Eesti Mereinstituudi, merebioloogia nooremteadur, PhD - 'Ümarmudila ökoloogilised mõjud Läänemeres'
Heli Einberg, TÜ Pärnu kolledži sotsioökoloogia teadur, PhD - 'Ümarmudila sotsiaalmajanduslik mõju Eestis'

Ümarmudil on kogu Läänemeres ja ka Eesti vetes laialt levinud võõrliik. Ümarmudil on oluliselt mõjutanud merekeskkonda ning seda on ka laialdaselt uuritud, kuid siiani puudub laiem teadmine inimeste hoiakust ümarmudilasse ning tema sotsiaalmajanduslikust mõjust.

MTÜ Saarte Kalandus

TÜ vaimse tervise konverents „Tööheaolu – mis ja kelle asi?“

Vaimse tervise konverentsil kõneldi tööheaolust

4 SAMBA JUTUD

Sarja „4 samba jutud“ seekordse vestlusõhtu külaline on Pärnu kolledži õppejõud Gerda Mihhailova

Lilled aulas

JÄRELVAATA: emakeelepäeva avalik loeng „Kas Vikipeedial on kohta (üli)koolis?“