Autor:
Triin Künnapas

Eksternõpe – alusta ülikoolis õpinguid juba sel sügisel!

Vastuvõtt Tartu Ülikooli Pärnu kolledžisse on lõppenud ning vastuvõetute nimekirjad kinnitatud. Kes seekord tasuta/tasulisele õppekohale ei saanud, kuid õppimise soov on suur, saab õpinguid alustada eksternina ning õppida koos üliõpilastega.

Ekstern ei ole üliõpilane, kuid tal on lubatud täita õppekava, sh sooritada eksameid ja arvestusi, teha praktikat ja kaitsta lõputöö või sooritada lõpueksam ning seda koos valitud õppekava üliüõpilastega. Õppekava täies mahus sooritamisel väljastatakse eksternile lõpudiplom ehk eksternina õppima asuja saab samamoodi lõpetada ülikooli. Eksternina on võimalik õppida oma tempos, läbides just endale meelepäraseid ja sobivas mahus õppeaineid. Eksternõpe on tasuline, maksmine toimub ainepunkti tasu alusel.

Eksterniks võib tulla iga soovija, kes omab vastavale õppekavale õppima asumiseks vajalikku eelnevat haridustaset, informatsiooni selle kohta on leitav Pärnu kolledži õppekavade vastuvõtutingimuste juurest. Eksterni staatuse saamiseks tuleb esitada avaldus, milles on välja toodud läbitavate õppeainete loetelu. Eksterni staatus antakse korraga üheks semestriks (erandjuhul aastaks). Vabade õppekohtade tekkimisel on eksternil võimalik taotleda üliõpilase kohta.

Eksterniks saab tulla järgmistele õppekavadele: 

Magistriõpe

Loe lähemalt eksternõppe kohta:
www.parnu.ut.ee/et/eksternope-parnu-kolledzis

Loe ka, kuidas tulla eksterniks: 
www.parnu.ut.ee/et/sisu/kuidas-tulla-eksterniks

 

Eksterni avaldusi ootame alates 15. augustist 2024

Tutvusta tudengivarjule Pärnu kolledžit!

Üle 830 avalduse: Pärnu kolledžis käib tihe rebimine!

Tartu Ülikooli Pärnu kolledž

Täna südaöösel lõppeb vastuvõtt Tartu Ülikooli Pärnu kolledžisse!

Denis Georgijev.

Kas luua oma ettevõte või minna palgatööle?