Autor:
Triin Künnapas

Ettevõtlus ja projektijuhtimine – õpi töö kõrvalt!

Pärnu kolledžis ettevõtluse ja projektijuhtimise sessioonõpe annab võimaluse õppida ka töö kõrvalt. Õpe toimub üks kord kuus kolmapäevast pühapäevani. Kuid miks valida ettevõtluse ja projektijuhtimise õppekava? 

Ainus omataoline kõrghariduse omandamise võimalus kogu maailmas

Tegemist on ainsa kõrgharidustaseme projektijuhtimise õppekavaga Eestis. Peale projektijuhtimise teadmiste ja oskuste omandad oma ettevõtte rajamise pädevuse, tänu millele on see ainus omataoline kõrghariduse omandamise võimalus kogu maailmas. 

Võimalus õppida töö kõrvalt!

Õppesessioonideks kogunevad üliõpilased Pärnusse kord kuus kaheks kuni neljaks päevaks (kolmapäevast pühapäevani) ning ülejäänud ajal õpivad iseseisvalt. Osa õpet toimub Moodle’i keskkonnas e-õppena (sh Zoomis ja Panoptos). See annab võimaluse mugavalt õppida töö kõrvalt!

Saad hea ettevalmistuse töötamiseks juhtival kohal ettevõtetes või loomaks oma ettevõtte 

Meie lõpetajad asuvad sageli tööle spetsialistina, aga ka finants-, personali-, turundus-, müügi-, arendus-, teenindus- või muu valdkonna juhina ettevõtetes ning loomulikult projektijuhtidena. Osa neist on rajanud oma ettevõtte.  

Kuigi enamik meie vilistlasi töötab erasektoris, on nad leidnud järjest sagedamini tööd ka avalikus ja vabasektoris, kus samuti vajatakse nende projektijuhtimise teadmisi ja oskusi. Õppekava üks läbinutest on Kaja Kallase valitsuse sotsiaalminister Tanel Kiik, kes lõpetas cum laude

Välisõpingud 

Valikaineid saad läbida ka kas väliskõrgkoolis õppides või välismaal praktika sooritades (vt täpsemalt). Meie üliõpilased on selleks kasutanud Erasmuse programmi tuge, aga käinud välismaal (eelkõige Ameerika Ühendriikides) õppimas ka muude programmide vahendusel. Vabaained saad sooritada täiesti enda soovi järgi Pärnu kolledžis või mõnes teises kõrgkoolis.

Vastuvõtutingimused

Ettevõtluse ja projektijuhtimsie sessioonõppese kandideerimiseks peab sul olema keskharidus või sellele vastav haridustase (nt kutsekeskharidus) jaeesti keele oskus vähemalt B2-tasemel. Vaata eesti keele oskuse tõendamiseks sobivaid dokumente ja eksamitulemusi. Sisseastumiseks tuleb esitada SAIS-is koos avaldusega motivatsioonikiri, mille vorm on leitav õppekava juurest.

Avalduste vastuvõtt kuni 26.06.2023 www.sais.ee.  

Tutvu õppekavaga: 
www.ut.ee/et/oppekavad/ettevotlus-ja-projektijuhtimine

 

Loometalgud 2024

Pärnu Loometalgud võitis liikumisraja idee

Pärnu kolledži avatud uste päev 2024

GALERII: Avatud uste päev tõi kokku pea 100 huvilist

Loometalgud 2024

Kolledžis toimusid Pärnu Loometalgud