Tõiv Jõul

GALERII: Academia Pernaviensise XX mõttekoda

XX mõttekoja aukülaline oli ajaloolane ja Toronto Ülikooli emeriitprofessor Jüri Kivimäe, kes pidas avaliku loengu „Miks on Russowi kroonika tähtis?“. Kivimäe käsitles loengus üht oma tähtsamat tööd, Balthasar Russowi „Liivimaa provintsi kroonika“ uustõlget. Selle esitrükile on järgnenud juba kaks uustrükki ja raamatust on saanud üks ostetumaid aimekirjanduslikke teoseid.

Professor Kivimäe tutvustas tuntud ja vähemtuntud ajaloofaktide tagamaid ning pani meid mõtlema, milline on sajanditetaguste sündmuste mõju tänapäevale. Loengus ei jäänud puudutamata ka Pärnu ajaloolised kirjeldused.

Mõttekoda salvestati ja seda saab varsti järelvaadata Pärnu kolledži kodulehel https://parnu.ut.ee/et/academia-pernaviensis.

Vaata kogu galeriid

TÜ vaimse tervise konverents „Tööheaolu – mis ja kelle asi?“

Vaimse tervise konverentsil kõneldi tööheaolust

4 SAMBA JUTUD

Sarja „4 samba jutud“ seekordse vestlusõhtu külaline on Pärnu kolledži õppejõud Gerda Mihhailova

Lilled aulas

JÄRELVAATA: emakeelepäeva avalik loeng „Kas Vikipeedial on kohta (üli)koolis?“