Andres Tennus

GALERII: ajalooraamatu „Academia Pernaviensise lugu. Tartu ülikool Pärnus aastail 1699–1710“ esitlus

31. jaanuaril toimus TÜ kunstimuuseumis ajalooraamatu „Academia Pernaviensise lugu. Tartu ülikool Pärnus aastail 1699–1710“ esitlus. Raamatut esitlesid teose autorid Aldur Vunk, Janet Laidla ja Janika Päll.

Tänavu möödub 325 aastat Tartu ülikooli eelkäija Academia Gustavo-Carolina asutamisest Pärnusse. Tartu Ülikooli kirjastuselt ilmunud raamat kujutab endast rohkelt illustreeritud ülevaadet Eesti kõrghariduse 17. sajandi arengut kokkuvõtvast ja Academia Gustavo-Carolina jaoks viimaseks jäänud tegevusperioodist Pärnus (1699–1710): Pärnu Akadeemia eellugu ja sünniraskused, selles tehtud õppe- ja teadustöö, üliõpilaselu ja karjääriväljavaated ning suhted Pärnu linnaga.

Teost on võimalik soetada nii Rahva Raamatu kui ka Apollo kauplusest.

Autorid: Aldur Vunk, Janet Laidla, Janika Päll
Toimetaja: Meelis Friedenthal
Keeletoimetaja: Mari Mets
Nimeregister: Ivo Volt
Vaheillustratsioonid: Janno Preesalu
Kujundaja: Indrek Aija
Projektijuht: Gea Kammer
Väljaandja: Tartu Ülikooli kirjastus

TÜ vaimse tervise konverents „Tööheaolu – mis ja kelle asi?“

Vaimse tervise konverentsil kõneldi tööheaolust

4 SAMBA JUTUD

Sarja „4 samba jutud“ seekordse vestlusõhtu külaline on Pärnu kolledži õppejõud Gerda Mihhailova

Lilled aulas

JÄRELVAATA: emakeelepäeva avalik loeng „Kas Vikipeedial on kohta (üli)koolis?“