TÜ Pärnu kolledž ja Pärnumaa Kutsehariduskeskus käivitavad pilootprojekti raames haridusmudeli, kus tõendatud turismialase töökogemusega inimestel on võimalik lühendatud õpiteega omandada nii kutse- kui kõrgharidus, jätkates samal ajal töötamist.
Esmalt läbib õppija Pärnu Kutsehariduskeskuses ühe aastaga juhtimisalase kutseõppe, hakates teisest poolaastast omandama Pärnu kolledži õppeaineid ja jätkates teisest õppeaastast õpinguid täismahus kolledžis. Õppija jaoks on see sujuv kogemus, kus õppejõud liiguvad koolide vahel ja kus koos praktiliste tööoskustega omandatakse kõrghariduse tuum ehk teadustöö meetodid, infopädevus, uuringu läbiviimise ja andmeanalüüsi oskused.
Uus õppevorm tekkis tööandjate tellimusel. Ettevõtjad on öelnud, et vajavad töötajaid, kellel on valdkonna käsitööoskused ja praktiline eesliinitöö kogemus, aga kes on eelnevale lisaks õppinud juhtimist, turundust ja teenuste disainimist.
Selline haridusmudel on end tõestanud erinevates riikides ja on Lääne-Euroopas laialt kasutusel. Kutse- ja kõrghariduse ühendamine on tavaline nii Šveitsis, Saksamaal, Prantsusmaal, Austrias kui Taanis. Trend on selgelt sinnapoole, et rakenduskõrgharidus muutub praktilisemaks ja kutsehariduse erialad keerukamaks ning selline integratsioon on aina rohkem reegel kui erand.
Uudse mudeli järgi õpe algab selle aasta jaanuari lõpus.
Vastuvõtt kestab kuni 22. jaanuarini 2023 ja vastu võetakse kuni 15 õppijat.
Usun, et meie pilootprojekt innustab turismivaldkonna inimesi õppima ja omandama kaks kvalifikatsiooni, alustades majutusettevõtte juhtimise erialast kutsekoolis ja lõpetades bakalaureusekraadiga turismi- ja hotelliettevõtluse erialal kõrgkoolis.