Autor:
Kärt Arula

Pärnu kolledži sotsiaaltöö tudengid aitasid tõsta Tõrva eakate teadlikkust turvalisusest

30. aprillil kognesid Tõva kinos Koit eakad, et saada osa Pärnu kolledži sotsiaaltöö tudengite korraldatud infoseminarist, mille eesmärk oli koostöös politsei, päästeameti ja tervisevaldkonna esindajatega tõsta vanema elanikonna teadlikkust nendele olulistel teemadel.
Veebikonstaabel Janar Koemets kõneles, kuidas hoiduda kelmide võrku sattumisest, toimetada targalt internetis, kasutada ja valida turvaliselt paroole ning salasõnu. Koemetsa sõnul tegutsevad internetipetturid väga järjekindlalt ja võivad oma võrku meelitada ükskõik kelle meie seast. 
Lõuna päästekeskuse ennetustöötajad Ahto Uuspalu ja Alari Kais tuletasid kuulajatele meelde, kuidas saada hakkama hädaolukorras ning millised varud sellisteks ootamatuteks olukordadeks igas majapidamises olema peaksid. Uuspalu pani inimestele südamele, et isegi kui minimaalsete varude abil saaks kodus hakkama seitse päeva, siis suuremate kriiside puhul ei saa olla kindel, et abi kaheksandal päeval kohale jõuab. Seega võiks igaühel  olla valmis mõeldud pikem plaan hädaolukorras hakkama saamiseks.  Viktoriiniga pandi proovile osalejate teadmised Eestit viimase 30 aasta jooksul tabanud kriisidest. Seminaril osalenute vahel loositi välja võimas akupank, mis on heaks abimeheks elektrikatkestuse ajal toimetulekuks. 
Seminari lõpetas terviseedendaja Merily Boisen, kes andis praktilisi nõuandeid, kuidas hoida oma tervist ärevatesse olukordadesse sattununa ja osata abistada teisi. Tema esitlusest selgus, et Takotsubo ehk murtud südame sündroomi, mis tekib tugeva emotsionaalse stressi tõttu ja mida peetakse üldjuhul healoomuliseks haiguseks, sümptomid sarnanevad südameinfarkti omadele ning seetõttu ei tohiks neid tähelepanuta jätta. „Kui sinu tass on tühi, siis ei saa sa ka kellegi teise janu kustutada“, ütles Boisen oma ettekannet lõpetades. 
Infoseminari korraldasid Tartu Ülikooli Pärnu kolledži sotsiaaltöö ja rehabilitatsiooni korralduse teise kursuse üliõpilased Kersti Jürise, Catalina Porro ja Kärt Arula aine "Kogukonna- ja vabatahtlik töö" raames. Ürituse toimumisele aitasid nõu ja jõuga kaasa Cilly Juus, Tõrva Tervisekeskus AS ja Tõrva Vallavalitsus.
Ole ka sina valmis! Lisainformatsioon
Hädaabinumber 112 
Riigiinfo telefon 1247 
olevalmis.ee 
kriis.ee 
www.facebook.com/kagu.veebipolitsei 
Meediakajastus

JÄRELVAATA: milline on meedia roll ühiskonna kestliku kursi kujundamisel?

Kogukonnaüritus Nõmmel

Sotsiaaltöö ja rehabilitatsioonikorralduse tudengid aitavad Lastefondil annetusi koguda

avalik loeng

Avalik loeng: Prof. Dr. Mario A. Pfannstiel jagab tuleviku tervishoiuteenuste kujundamise teadmisi