Edmond Mäll

Pärnu kolledži üliõpilased saavutasid riiklikul teadustööde konkursil kõrgeid tunnustusi

Tartu Ülikooli Pärnu kolledži üliõpilased on näidanud silmapaistvat akadeemilist võimekust, pälvides tunnustust 2023. aasta riiklikul üliõpilaste teadustööde konkursil. Preemiad jagunesid kolme õppeastme ja kuue teadusvaldkonna vahel.

Pärnu kolledži üliõpilane Virge Nummert sai riikliku preemia (850 eurot) oma töö eest „Maakohtu vaade sotsiaaltööle Pärnumaal“. Tööd juhendasid Monika Kumm ja Tuuli-Brit Vaga. Uuring Pärnu Maakohtus näitas, et kohtunikud tunnustavad sotsiaaltöö arengut, kuid tõid välja ka puudujääke sotsiaaltöötajate õigusalases kompetentsis. Sotsiaaltöötajate parem ettevalmistus kohtutööks ja menetlustes osalemiseks on oluline, et tagada efektiivne koostöö kohtusüsteemiga ja vältida negatiivseid üllatusi ning tööstressi.

Lisaks pälvis Pere Sihtkapitali eripreemia, mille suurus on 1500 eurot, magistriõppe üliõpilane Anari Lilleoja. Tema töö „Töö- ja pereelu tasakaalustamise väljakutsed ja võimalused kaugtöö tingimustes Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse näitel“ keskendub kaasaegsele ja olulisele teemale kaugtöö kontekstis. Tööd juhendas Gerda Mihhailova. Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse uuring näitas, et töötajad on kaugtööga rahul, kuna see võimaldab paindlikkust ja aitab paremini ühildada töö- ja pereelu. Siiski on kaugtööga seotud väljakutsed, nagu töö- ja pereelu piiride hägustumine, mis võivad põhjustada stressi ja läbipõlemist. Uuringu tulemused soovitavad organisatsioonidel ja juhtidel keskenduda töö- ja pereelu tasakaalu toetamisele, kaugtööoskuste arendamisele ja piiride seadmisele, et vältida töötajate töörahulolu langust.

Siseministeeriumi eripreemia, suurusega 1000 eurot, pälvis rakenduskõrgharidusõppe üliõpilane Kersti Peterson oma tööga „Eesti elanike koduse keskkonna ohutumaks muutmine Haapsalu ja Tartu linna ning Saue valla näitel“. Tööd juhendas Anne Rähn. Uuring näitas, et koduse keskkonna kohandamine vastavalt inimese vajadustele aitab ära hoida õnnetusi ja parandab iseseisvust, kuid selle rakendamine on omavalitsustes ebaühtlane ja vajab paremat reguleerimist. Töö soovitab riiklikke juhiseid ja toetavamat rahastust koduse keskkonna kohandamiseks ning rõhutab vajadust valdkondadeülese info liikumise ja ekspertgruppide kaasamise järele.

Eraldi äramärkimist leidis ka Pärnu kolledži programmijuhi Kaisa Raadiku magistritöö „Organisatsiooniline esteetika ajutistes projektiorganisatsioonides: süstemaatiline kirjanduse ülevaade“, mille juhendajaks oli Arvi Kuura. Töö pakub väärtuslikku panust organisatsioonilise esteetika valdkonnas.

Pärnu kolledži kogukond on uhke oma üliõpilaste saavutuste üle, kes on näidanud üles erakordset pühendumust ja akadeemilist suutlikkust. Nende tööd mitte ainult ei rikasta teadusmaailma, vaid pakuvad ka praktilisi lahendusi ja uusi vaatenurki erinevatele valdkondadele. Soovime kõikidele preemia saajatele ja nende juhendajatele siiraid õnnesoove ja edu edasistes ettevõtmistes.

Üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi laureaadid.
Inimesekeskne sotsiaalne innovatsioon

Magistriõppekava „Inimesekeskne sotsiaalne innovatsioon“

Pärnu kolledži avatud uste päev 2024

GALERII: Avatud uste päev tõi kokku pea 100 huvilist

Avatud uste päev 2024

Avasta oma tulevikuvõimalused Tartu Ülikooli Pärnu kolledžis - tule 10. aprillil avatud uste päevale!