Autor:
Unplash

Raamatupoeturism: 5 maailma kõige unikaalsemat raamatupoodi, mida pead oma silmaga nägema

Raamatupoeturism turism on kultuuriturismi alaliik, milles kombineeritakse reisimist ja raamatupoodide külastust. Edendajad julgustavad raamatuhuvilisi, koole, raamatukogusid ja mitmesuguseid organisatsioone korraldama reise sihtkohtadesse, kuhu on koondunud raamatupoed.

Raamatupoeturism sai alguse soovist toetada kasvava konkurentsi tingimustes kohalikke raamatupoode ja koha üldist majandusarengut, pidades kasusaajatena silmas jaemüüjaid, restorane ja reisiettevõtteid. Paljudest raamatupoodidest on saanud omaette köitvad, põnevad ja külastamist väärt sihtkohad. Euroopa tuntumate raamatupoeturismi sihtkohtade hulgas on näiteks Pariisi raamatupood Shakespeare and Company ja Veneetsias Libreria Acqua Alta. Eestlaste seas kõige tuntumaks raamatupoeturismi sihtkohaks on Helsingi raamatupood Suomalaisen Kirjakauppa. 

Miks võtta reisiplaani raamatupoodide külastus? 

 • Paljud raamatupoodide hooned on iseenesest, seda nii ajaloolised kui ka supermodernsed hooned, turismivaatamisväärsused. 
 • Raamatupoeturismile orienteeritud raamatupoed pakuvad rikkalikku valikut mitmesugustele raamatuhuvilistele, olgu nendeks siis haruldaste väljaannete, teaduskirjanduse, teatud autorite või teemavaldkondade huvilised. 
 • Raamatupoeturismile orienteeritud raamatupoed korraldavad mitmesuguseid sündmuseid, sh näitused, raamatute tutvustused, kohtumised kirjanikega, teema- ja luuleõhtud jne. 
 • Raamatupoodide turismile orienteeritud raamatupoed on raamatuhuvilistele mõnusaks kohtumis ja -suhtluskohaks. 

5 maailma kõige unikaalsemat raamatupood, mida peaksid kindlasti külastama on: 

 • Livraria Lello – Porto, Portugal
  See maagiline raamatupood, mida peetakse üheks maailma ilusaimaks raamatupoeks, asub Portugalis Porto linnas. Livraria Lello'l on ilus neogooti stiilis arhitektuur ning võluvad punased trepid, mis on kaunistatud valgete mustritega. See on tõeline raamatute paradiis!

 • Shakespeare and Company – Pariis, Prantsusmaa
  Shakespeare and Company asub Pariisis Seine'i jõe kaldal ning on tuntud oma ainulaadse stiili ja ajaloo poolest. See avati 1919. aastal ja on tuntud kui koht, kus kirjanikud nagu Ernest Hemingway ja James Joyce käisid tihti külas.

 • El Ateneo Grand Splendid – Buenos Aires
  Argentina See raamatupood on asustatud endises teatris, mille interjööri on muudetud nii, et sellest saaks ilus raamatupood. El Ateneo Grand Splendid asub Buenos Aireses ning on tuntud oma suurepärase akustika ja kaunite freskode poolest, mis kujutavad kreeka müüte.

 • Bart's Books – Ojai, California
  USA Bart's Books on USA California osariigis Ojai linnas asuv raamatupood, mis on tuntud oma unikaalse avatud õhu disaini poolest. Raamatud on riiulitel, mis on paigutatud vanadesse kohvikutesse ja isegi väljaspool asuvatesse kappidesse.

 • Atlantis Books – Santorini, Kreeka
  Atlantis Books asub Kreekas Santorini saarel ning on tuntud oma kauni merevaatega ja unikaalse stiili poolest. Raamatupoe interjööris on palju kunstilisi elemente, sealhulgas põrandal olevad värvilised plaadid ja suured aknad, mis lasevad sisse palju päevavalgust.

Raamatupoeturism ning paljusid teisi turismiliike käsitleb meie turismi- ja hotelliettevõtluse õppekava.
Tutvu õppekavaga: www.ut.ee/et/oppekavad/turismi-ja-hotelliettevotlus

Egle Raadik

18. oktoobril on Pärnu kolledžis võimalik kuulata Eesti number üks Amazone ettevõtjat ja koolitajat Egle Raadikut.

Ettevõtlusfoorum “Uued ja uues kuues trendid”

Ettevõtlusfoorum “Uued ja uues kuues trendid”

näitus

Näitus “Vee haardes”