Kristi Kuusmik-Orav

Tartu Ülikooli 2023. aasta õppejõud sotsiaalteaduste valdkonnas on Pärnu kolledži sotsiaaltöö õpetaja Valter Parve

Tartu Ülikooli üliõpilasesinduse moodustatud komisjon valis esitatud taotluste hulgast Tartu Ülikooli 2023. aasta õppejõud.

Üliõpilasesinduse juhatuse aseesimees Teele Kanarbik sõnas, et ülikoolis on rohkesti häid õppejõude, kandidaate oli palju ja valimine seetõttu keeruline. Sel aastal kiideti ja tänati õppejõude eelkõige turvalise ja innustava õpikeskkonna loomise ning üliõpilaste võrdsete mõttekaaslastena kohtlemise eest.

„Ootuspäraselt on üliõpilased tänulikud arengut toetava ja õigeaegse tagasiside eest,“ lisas Kanarbik. „Väga selgelt tuleb kiidusõnades esile tagasiside kvaliteet: hea õppejõud ei kritiseeri, vaid aitab lahendada tekkinud probleeme. Kui ta peab olema karm, oskab ta esitada kriitikat nii, et õppija positiivne minapilt ei saa kahjustatud. Ta on täpselt nii range, et õppija soovib endast maksimumi anda, aga samas parajalt leebe, et panna õppija vabatahtlikult pingutama.“

Valter Parve on väärikas õppejõud, kes teeb tööd südamega ja on oma ala täielik ekspert. Valter Parve teab, et õppimine põhineb koostööl. Ta julgustab tudengeid küsimusi esitama ning vastab alati põhjalikult ja hea meelega. Tema innukus ja inspiratsioon sütitavad kõigi südametes sotsiaaltöö leegi. Valter Parve püüab lisaks eriala alusainete õpetamisele olla esimese aasta üliõpilastele abiks ka ülikooliellu sisseelamisel. Tema loengutest, kus käivad käsikäes erialased teadmised ja elutarkus, ei taheta puududa: praktilised näited aitavad mõista aine sisu ja sotsiaaltöö tähtsust.

Sotsiaalteaduste valdkonna nominendid olid veel

• Piret Ehin, võrdleva poliitika professor
  • Ingrid Koni, pedagoogika lektor
  • Merle Taimalu, alushariduse kaasprofessor